تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30335
تاریخ انتشار: ش, 1397/07/14 - 15:42
نماینده پارس آباد و بيله سوار در مجلس گفت: دکتر آخوندی به عنوان یک وزیر و یک مقام عالیرتبه اجرایی کشور تصمیمی که در زمینه مبارزه با فساد گرفته‌اند ارزنده بوده و در این حوزه، کار او قابل تقدیر است.

به گزارش آران مغان، شکور پورحسین، نماینده مردم استان اردبیل در حوزه‌های انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار و همچنین عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص عزم به وجود آمده درخصوص مبارزه با فساد و پررنگ کردن اعتماد دوباره مردم و همچنین اقدامات اخیر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حوزه نظام مهندسی در این زمینه اظهار داشت: هر کشوری یک سرمایه اجتماعی دارد که میراث تاریخی آن به حساب می‌آید که این سرمایه‌ها می‌تواند صداقت، نوع‌دوستی و اعتماد باشد. وی افزود: امروز اعتماد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های اجتماعی کشورها تلقی شده و در این زمینه با توجه به گزارش‌ها از طریق سازمان‌های متولی این موضوع در کشورمان با بحران روبه‌روست و این مساله در موارد مختلف با کاهش چشمگیری مواجه بوده است. اعتمادسازی در دنیای امروز رمز ایجاد بنای توسعه است و هر تصمیمی در این زمینه می‌تواند اعتماد عمومی مردم را جلب و پررنگ کند. پورحسین ادامه داد: دکتر آخوندی به عنوان یک وزیر و یک مقام عالیرتبه اجرایی کشور تصمیمی که در این زمینه گرفته‌اند ارزنده بوده و در حوزه مبارزه با فساد کار ایشان قابل تقدیر و تشکر است. متاسفانه در ایران بحث فساد در برخی موارد تبدیل به یک آفت شده که در حوزه اقتصاد خودش را برجسته‌تر نشان داده است. برای این نقیصه راه‌ حل‌های متفاوتی وجود دارد و در بحث فساد و رانت که نفوذ آن در تاروپود جامعه بحران‌ساز شده است، باید انضباط مالی و شفافیت در خیلی از حوزه‌ها داشته باشیم. نماینده مردم اردبیل در حوزه‌های انتخابیه پارس‌آباد و بیله سوار و همچنین عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درخصوص پافشاری و ایستادگی وزیر راه و شهرسازی با تمام هجمه‌هایی که راه افتاده است، گفت: در سفری همراه آقای دکتر آخوندی، درخصوص مبحث فساد با یکدیگر صحبت داشتیم. یکی از مشکلات اساسی کشور ما این است که مدیران ما جرات و جسارت در تصمیم‌گیری را ندارند. وی افزود: آقای آخوندی متولی وزارتخانه‌ای هستند که معتقد است پیش‌ از او سیاست‌های غلطی در آن وزارتخانه گرفته شده است و حتی به خاطر اصلاح آن‌ها چند بار استیضاح هم شد اما پا پس نکشید که کار بسیار درستی است. یکی از مشکلات ما در ایران همین است که نباید با تمام مقاومت‌ها کار را متوقف کرد تا آثار مثبت آن نمودار شود. من با آقای آخوندی در این مسیر هم عقیده هستم و قطعا کار ایشان در ادامه آثار بسیار مثبتی خواهد داشت. گفتني است، نماينده مردم پارس آباد و بيله سوار در مجلس شوراي اسلامي در حالي از عملكرد وزير راه و شهرسازي دفاع مي كند كه اهالي شمال استان اردبيل بويژه مردم شهرستان پارس آباد از وضعيت جاده مواصلاتي پارس آباد - اردبيل كه در بين عموم اهالي به (جاده قتلگاه) مشهور است، رضایت ندارند و آمار تصادفات جاده ای اين منطقه گواه وضعیت و نارضایتی مردم است.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر