تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30340
تاریخ انتشار: ي, 1397/07/15 - 12:14
نماينده مردم پارس آباد و بيله سوار همکاری گسترده ایران با FATF را در اقتصاد کشور بی تاثیر دانست و گفت: من اعتقاد دارم اگر به این همکاری ادامه دهیم مثل برجام آثار و برکاتی برای کشور نخواهد داشت.

به گزارش آران مغان، شکور پورحسین پیرامون کاهش نرخ ارز در چند روز اخیر اظهار كرد: طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس، این نوسانات ارز ناشی از سوء مدیریت داخل است و به سیاست­های بانک مرکزی بر­می­گردد و دولت هم به نوعی می­خواهد کسری بودجه ­اش را از طریق افزایش نرخ ارز جبران کند.

عضو کمیسیون اجتماعی پیرامون تاثیر تصویب لوایح FATF در بهبود فضای اقتصادی کشور به نسیم آنلاین گفت: همکاری گسترده با FATF در حال حاضر برای ایران مبهم است. من اعتقادم این است که اگر با این شرایط به همکاری گسترده با FATF ادامه دهیم مثل برجام آثار و برکاتی برای کشور نخواهد داشت.

پورحسین در ادامه افزود: فکر می­کردیم که برجام آثار خیری برای کشور خواهد داشت ولی متأسفانه این اتفاق نیفتاد. در FATF هم همین است.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس همچنين پیرامون تاثیر تصویب FATF بر نرخ ارز بيان كرد: صد درصد نیست که با پذیرش شروط FATF لزوماً اقتصاد ایران درست بشود. نرخ ارز بخشی از اقتصاد ایران است که نوسانات آن دلایل دیگری مانند توسعه­ صادرات می­تواند باشد.

وي ادامه داد: اگر لوایح FATF هم مصوب بشود امیدی نیست که بگوییم اقتصاد ایران درست خواهد شد. بهبود وضعیت اقتصاد کشور یک مسئله ریشه ای است و با در نظر گرفتن سیاست های کلی نظام و مبتنی بر منافع ملی باید برای آن تدبیر مناسب کرد.

انتهای پیام/ نسيم آنلاين

دیدگاه‌ها

آقای پورحسین اگر دستاوردی نداشته باشد حداقل حسن آن این است که شفافیت دارد و حساب کتاب و دخل و خرج یه عده برملا میشه
ارسال نظر