تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30342
تاریخ انتشار: ي, 1397/07/15 - 21:56
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ای به شورای نگهبان ایجاد ۸ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی را مغایر با سیاست های کلی نظام اعلام کرده است.

به گزارش آران مغان، علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جلسه امروز کمیسیون اقتصادی گفت: در جلسه امروز کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه مورد بررسی قرار گرفت اما رای گیری انجام نشد زیرا کمیسیون دارای نصاب اعضا برای رای گیری نبود.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز جلسه ای با آقایان مصباحی مقدم و دانش جعفری دو نفر از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری و مناطق ویژه اقتصادی داشتیم. این لایحه در صحن مجلس تصویب و به شورای نگهبان ارسال شده بود.

عضو کمیسیون اقتصاد اظهارداشت: شورای نگهبان نظریه ای را از سوی کمیسیون نظارت مجمع تشخیص به کمیسیون اقتصادی ارائه داده است که بر اساس این نظریه مجمع تشخیص مفاد لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد و ویژه تجاری را مغایر سیاست های کلی نظام اعلام کرده است. در راستای ایجاد همکاری این جلسه برگزار شد.

گفتني است، کلیات لایحه ایجاد 8 منطقه آزاد تجاري صنعتي در استان‌های گلستان (اینچه برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه -مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر)، کرمانشاه (قصر شیرین) در 7 شهريور 97 به تصويب نمايندگان مجلس رسيده بود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

سلام.بالاخره نتیجه ش چی میشه؟ یعنی کلاباطل شد؟؟

چرامناطق تجاری که قبلابودندبازم هستندجدیداروحذف میکنند؟؟

عاقبت همه چیز را برای خود خواستن یعنی هیچ، اردبیل ،اردبیل یعنی خود بینی،،،، توجه به استانهای دیگر

قارابخت داغاچخدی داغلاری دومان باسدی

پس اینهمه پوستر تقدیر و تشکر برای چه بود

خوب شد، هیچی نشده بود کرایه خونه سربه فلک کشیده بود ، مردم به خودشون رحم نمیکنند

با اين كار سرمان گرم شد غافل از اينكه كشت وصنعت مان رو فروختند !!!!

ربطی به اردبیل نداره منطقه ازادبوشهروبقیه هم حذف شدند.

خوشحالم که منطقه آزاد تجاری نشد. بجای اینکه نفع داشته باشد تا حالا ضرر داشته است. با اعلام منطقه تجاری قیمت های مسکن خیلی بالا رفت. سالی که نکوست از بهارش پیداست.

تا خودخواهي مركز استان هست عاقبت شهرستانها همينه تا افرادي كه ميگفتن فلان جا منطقه ازاد نشه ما هم اجازه نميديم ديگر بخشها بشه هستن مغان و مشكين همينه كه هست حمايت از ازربايجان شمالي

خوب شد خداکنه کلا حذف شه تا تقی به توقی خورد قیمت مسکن و زمین شهری به خدا تومن رسیده بود ملت عزیز ، به خدا منطقه آزاد در کل به ضرر قشر فقیر است طوری که اونایی که پول و زمین دارن به ثروتشان افزوده خواهد شد و مایی که توان مثلا پراید 20 میلیونی نداریم چطور میگین که منطقه آزاد شه شاسی بلند 50 میلیونی خواهید خرید . پس باید دعا کنیم که از بیخ و بن واژه منطقه آزاد حذف بشه . در ضمن قیمت زمینها را نسبت به یکماه پیش خبر چک کنید ببینید که چطور مثلا منازل مسکن مهر که 15 میلیون قیمت میشدند بعد اون خبر به 80 میلیون رسید .مگه چه خبر ... منطقه آزاد نیومده این بود قیمت هاش . وای به روزی که بیاید و در منطقه جا خشک کنه . پس بهتر و عاقلانه تر اینه که حذف بشه .

انشالله تجدیدنظرمیشه.چون ردنشده بلکه ایرادگرفته شده
ارسال نظر