تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30413
تاریخ انتشار: ج, 1397/08/04 - 16:42
امام جمعه پارس آباد گفت: لغو واگذاری كشت و صنعت مغان فرصت مجددي است تا وزارت جهاد كشاورزي دقت بیشتری در وضعیت مدیریتي آن داشته باشد.

به گزارش خبرنگار آران مغان، حجت الاسلام سيد سعيد رشادي ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه پارس آباد با دعوت مومنان به رعایت تقوای الهی و با اشاره به اينكه در آستانه اربعین حسيني قرار گرفته ايم، اظهار کرد: زيارت كردن حضرت اباعبدالحسين (ع) در اربعين جزء شعائر ما بوده كه دارای ویژگی‌های ارزشمندی است.

وي درباره کسانی که نتوانسته‌اند به زیارت امام حسین (ع) مشرف شوند و روز اربعین در خانه هستند، گفت: طبق روایات، زیارت اربعین یکی از پنج نشانه مومن است و افرادی که نتوانسته اند در پياده روي اربعين به کربلا بروند می توانند زیارت اربعین را در خانه‌های خود بخوانند كه ثواب زيارت امام حسين (ع) را دارد.

خطيب نمازجمعه پارس آباد در ادامه با بيان اينكه پیاده روی اربعین بصورت خودجوش و نمادين، همزمان با اين روز اربعين در پارس آباد مغان برگزار مي شود، همه مردم را بر شركت در اين پیاده روی فراخواند و افزود: اين پیاده‌روی به‌ صورت خودجوش و نمادین به قصد و نیت زیارت امام حسین(ع) در روز اربعين از ساعت ۸ صبح روز سه شنبه 8 آبان ماه جاري از مقابل ميدان سپاه به طرف گلزار شهداي وادي الرحمه شهر پارس آباد برگزار خواهد شد.

رشادي از مسئولان اين شهرستان، خصوصا، فرماندار، اداره تبلیغات اسلامي، سپاه و نیروی انتظامی خواست تا تدابیر لازم‌ را برای برگزاري هرچه باشكوه تر این مراسم بكار بندند.

وي، به 7 آبان آغاز هفته کتاب‌ و‌ کتابخوانی اشاره و ضمن قدردانی از دست اندرکاران ترویح فرهنگ کتابخوانی گفت: مسئولان باید به مسأله کتاب و کتابخوانی اهمیت جدي نشان دهند و اگر می خواهیم نسل آینده ما نسلي مفید، صالح و وارث باشد، چاره اي نداريم جز اينكه باید فرهنگ كتاب و کتابخوانی در جامعه ترویج يابد.

امام جمعه پارس آباد در ادامه به سالروز شهادت دانش آموز بسيجي شهيد محمد حسين فهمیده و نامگذاري اين روز به نام روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی اشاره و افزود: شهيد فهمیده دانش آموز 13 ساله اي بود كه در خرمشهر به شهادت رسيد و تبديل به الگویي براي تمام جوانان شد.

رشادي ادامه داد: در پارس آباد مغان نيز شهید 13 ساله به نام شهید محمد علی برزگر وجود دارد كه افتخار اين شهرستان و منطقه مغان می‌باشد و تنها دانش آموز 13 ساله استان اردبيل است که در دو عملیات والفجر و خیبر حضور داشت و در 8 آبان به شهادت رسيد.

وي در ادامه به 9 آبان سالروز شهادت محمدجواد تندگويان وزير وقت دولت شهيد رجايي و نامگذاري اين روز به نام روز بسيج کارگري اشاره و از مسئولان خواست توجه ويژه اي به جامعه كارگري كه بازوي اقتصادي كشور هستند داشته باشند.

خطيب نمازجمعه پارس آباد همچنين به برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی كه هفته گذشته و همزمان با سراسر كشور در پارس آبادمغان برگزار شد اشاره و از مدير آموزش و پرورش و دست اندركاران برگزاري اين انتخابات در شهرستان تقدير كرد.

رشادي در ادامه با اشاره به لغو فروش شركت کشت و صنعت و دامپروري مغان تصريح كرد: باخبر شدیم فروش کشت و صنعت مغان از سوي معاون اول رییس جمهور لغو و اعلام شده كه اداره اين شركت همچنان در دست دولت باشد.

وي با بيان اينكه لغو واگذاری كشت و صنعت مغان فرصت مجددي است تا وزارت جهاد كشاورزي دقت بیشتری در وضعیت مدیریتي آن داشته باشد، خاطرنشان كرد: وزارت جهاد كشاورزي نبايد اداره و مديريت اين شركت را به حال خود رها كند؛ اين شركت شانس بزرگي برای منطقه مغان بوده و حيف است در اداره آن سوء مديريت حاكم باشد.

امام جمعه پارس آباد در پايان به اهداي عضو مرحومه سيده خانم تاج سر ميري خواهر شهيد والامقام جابر ميري كه با رضايت خانواده آن مرحومه اهدا شده اشاره كرد و اين كار خداپسندانه را نمونه بارزي از ايثار و شهادت آن بزرگوار دانست.

رشادي همچنين بر ساماندهي ورودي فلكه سربند كه پيشاني شهر پارس آبادمغان بوده و روزانه محل تردد خارجي ها و مسافران زيادي بوده تاكيد كرد و از مسئولان، شهرداران شهرهاي پارس آباد، اسلام آباد و راهنمايي و رانندگي اين شهرستان خواست تا نسبت به بازسازي اين فلكه اقدام كنند.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

بازم دست دادستان استان دردنکنداین واگذاری پرابهام رالغوکرد.
ارسال نظر