تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30472
تاریخ انتشار: ي, 1397/08/27 - 01:22
سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی استان اردبیل از اجرای طرح استانداردسازی مراکز اقامتی در دروازه ورودی اتباع جمهوری آذربایجان از شمال استان اردبیل به کشور خبر داد.

به گزارش آران مغان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، صغری فرشی سرپرست معاونت گردشگری این اداره کل، رروز شنبه در جلسه بررسی مشکلات توسعه گردشگری شهرستان های پارس آباد و بیله سوار اظهار کرد: به منظور کیفی سازی خدمات در نظر داریم نسبت به استانداردسازی مراکز اقامتی اقدام کرده و نظارت جامع از تمامی تاسیسات گردشگری داشته باشیم.

وي با اشاره به اینکه ساماندهی واحدهای گردشگری از شمال تا جنوب استان برنامه ریزی شده است، ادامه داد: در راستای توسعه خدمات اقامتی از فعالیت خانه مسافر ها و اقامتگاه های بوم گردی در قالب ضوابط استقبال می شود.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به اعطای تسهیلات با نرخ چهار درصد در مناطق مرزی و عشایر نشین اشاره و تاکید کرد: این تسهیلات به منظور راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی اعطا می شود.

فرشی یادآور شد: رونق بوم گردی می تواند مانع از مهاجرت روستاییان شده و نسبت به تقویت ایمنی و اقتصاد در مرز نیز اثرات قابل توجهی به دنبال داشته باشد.

وي تصریح کرد: سالانه هزاران تبعه جمهوری آذربایجان از شمال استان اردبیل به ایران سفر می کنند و پایانه مرزی بیله سواربه نوعی دروازه ورود مسافران خارجی است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان بیان كرد: به دلیل امنیت موجود در داخل مرزهای کشور، سفر به ایران از سوی اتباع جمهوری آذربایجان به شدت استقبال می شود و این مهم فرصتی جهت معرفی جاذبه های گردشگری استان اردبیل است.

فرشي با اذعان به اینکه استفاده از خدمات درمانی نیز از اهداف اصلی سفر اتباع جمهوری آذربایجان است: افزود: فراهم نمودن زمینه لازم برای استفاده از مراکز گردشگری می تواند مدت زمان ماندگاری مسافران را افزایش داده و منجر به ثروت آفرینی شود.

به گفته سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، شهرهای شمال استان سهم قابل توجهی در رونق گردشگری سلامت دارند.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر