تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30566
تاریخ انتشار: ش, 1397/09/17 - 16:40
مرکز آموزش جهاد دانشگاهی شهرستان پارس آباد ظهر امروز با حضور رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبيل و مسؤولان شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش آران مغان، مرکز آموزش جهاد دانشگاهی شهرستان پارس آباد ظهر امروز با حضور رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبيل، امام جمعه، معاونان عمراني و توسعه برنامه ريزي فرمانداري پارس آباد و مسؤولان شهرستانی افتتاح شد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبيل در آیین افتتاح مركز جهاد دانشگاهی شهرستان پارس آباد گفت: در راستای عملیاتی کردن مفاد تفاهم نامه همکاری ما بین جهاد دانشگاهی و استانداری اردبیل در چند ماه گذشته که یکی از بندهای مهم این تفاهم نامه که با امضای استاندار و رئیس جهاد دانشگاهی کشور، راه اندازی شعبات و مراکز جهاد دانشگاهی در شهرستان‌های استان اردبیل بود.

مهران اوچی افزود: در این راستا در دو ماه اخیر توانستیم با اخذ مجوز و تامین اعتبار این مرکز با همراهی دستگاه‌های مختلف اجرایی استان، امکانات لازم برای این مرکز را فراهم کنیم و امروز با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 700 میلیون ریال شاهد افتتاح این مرکز در شهرستان پارس آباد هستیم.

وي ادامه داد: ماموریت جهاد دانشگاهی در دهه اول انقلاب، ماموریت فرهنگی و مشارکت در دانشگاه و در دهه دوم به فرمان مقام معظم رهبری ماموریت این جهاد در حوزه پژوهش و فناوری بوده و خلأ بین دانشگاه و صنعت ماموریت جدید جهاد دانشگاهی بود که باید در این عرصه ورود می‌کرد.

اوچی در خصوص فعالیت‌های جهاد دانشگاهی بیان کرد: بعد از چند دهه تلاش جهاد دانشگاهی در عرصه‌های مختلف علمی از جمله در حوزه پزشکی، کار بر روی سلول‌های بنیادی و درمان بیماری‌های صعب العلاج، تولید داروها و داروهایی با منشأ گیاهی، ساخت دکل‌ها و مته‌های حفاری در صنعت نفت و انواع اقسام الکترو موتورهای دیزلی از کارهای شاخص جهاد دانشگاهی در عرصه فنی و مهندسی و صنعت است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: امروزه جهاد دانشگاهی با بیش از 46 سازمان یا واحدهای جهاد دانشگاهی در سطح کشور، 2 پارک فناوری، 2 دانشگاه علم و فرهنگ و علم و هنر و بیش از 120 مرکز رشد واحدهای فناوری در استان‌ها در خدمت علم و فناوری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت می‌کنند.

اوچي افزود: جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل در سال 80 کار خود را شروع کرد و در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهش و فناوری  فعالیت‌های مختلفی تاکنون انجام داده است.

وي با اشاره به فعالیت جهاد دانشگاهی اردبیل در حوزه پزشکی تصريح کرد: جهاد دانشگاهی واحد اردبیل در حوزه پزشکی و سلامت باروری توانسته است قسمتی از دانش فنی موجود در بدنه پژوهشگاه رویان در اردبیل را بومی سازی کند و مرکز درمان و ناباروری اردبیل در طی پنج سال گذشته توانسته است بدست همکاران این جهادی بیش از 1000 زوج در مرکز درمان ناباروری تحت درمان قرار گرفته که نصف این تعداد صاحب فرزند شده و نصف دیگر با  امید به زندگی درمان هستند.

گفتني است، زهرا پاسبان سرپرست مرکز آموزش جهاد دانشگاهی شهرستان پارس آباد است.

انتهای پیام/

ارسال نظر