تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30680
تاریخ انتشار: س, 1397/10/18 - 20:27
فرمانده مرزبانی ناجا از برگزاری اجلاس فرماندهان مرزبانی دو کشور ایران و آذربایجان در بیله سوار خبر داد و گفت: در این نشست همه فرماندهان مرزبانی میدانی دو کشور حضور خواهند داشت.

به گزارش آران مغان، سردار قاسم رضایی عصر روز سه شنبه در بدو ورود به شهرستان پارس آباد مغان در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: در زمان حاضر هیچ گونه مشکلی در طول مرزهای دو کشور ایران و آذربایجان وجود ندارد و امنیت پایدار در این مرزها حاکم است.

وی افزود: ۷۵۶ کیلومتر مرز مشترک آبی و خاکی بین ایران و آذربایجان وجود دارد که این مرزها به لحاظ همکاری ها و روابط خوب یکی از امن ترین سرحدات کشور است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به روابط خوب مرزبانان دو کشور اظهار کرد: در سایه ی این روابط و همکاری های مطلوب ، مرزهای ایران و آذربایجان به مرزهای دوستی تبدیل شده است.

رضايي با تاکید بر حفظ امنیت و ارتقای آن در طول نوار مشترک ، ادامه داد: بین دو ملت ایران و آذربایجان ، علایق و اشتراکات فراوانی در زمینه های تاریخ، فرهنگ ، آداب و رسوم و اعتقادی وجود دارد و این در ایجاد و حفظ امنیت مرزها و تحکیم روابط مرزی تاثیر زیادی دارد.

وي اضافه کرد: براساس پروتکل و توافق فرماندهان مرزبانی دو کشور، برای اولین بار آیین لحظه تحویل سال نو با حضور مرزبانان دو کشور در یکی از نقاط صفر مرزی ایران و آذربایجان برگزار می شود که برپایی چنین مراسمی می تواند در تعمیق روابط دو کشور و ارتقای امنیت مرزها تاثیر گذار باشد.

اجلاس فرماندهان مرزبانی دو کشور ایران و آذربایجان روزهای ۱۹ و ۲۰ دي در شهرستان بیله سوار برگزار می شود.

این خبر حاکیست، در آیین استقبال از فرمانده مرزبانی ناجا، امام جمعه و فرماندار پارس آباد، فرماندهان مرزبانی و انتظامی استان، فرماندار بیله سوار و فرماندهان هنگ مرزی و نظامی و انتظامی منطقه حضور داشتند.

 

///

///

///

///

///

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر