تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30784
تاریخ انتشار: ي, 1397/11/14 - 15:31
استاندار اردبیل گفت: مطالعات راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد توسط قرارگاه خاتم الانبیا در دست اقدام است و با انجام مذاکرات با طرف آذری شاهد اتصال ریلی استان به ریل بین‌المللی و اتصال کشورهای حوزه قفقاز به جنوب کشور از طریق استان اردبیل خواهیم بود.

به گزارش آران مغان، اکبر بهنام‌جو پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: در شرایط اقتصادی و سیاسی موجود و با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان، گردشگری از محورهای مهم  توسعه استان به شمار می‌رود که تلاش و جدیت بر این است تا بتوانیم گردشگری استان را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های منحصر به‌فرد استان اردبیل در حوزه آب‌های گرم بیان کرد: ما در استان اردبیل موقعیت ممتازی در گردشگری داریم و برای تولید ثروت و ایجاد اشتغال باید از این ظرفیت استفاده کنیم که این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: همه مسئولان استان برای توسعه بیشتر پای کار هستند و از نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مجلس تا مدیران اجرایی برای تسریع در پیشرفت استان تلاش می کنند.

بهنام‌جو با بیان اینکه در تمام محورهای کشاورزی، صنعت، خدمات و گردشگری باید کار کنیم و توسعه استان باید متوازن و همه جانبه باشد، گفت: در زمینه زیرساخت‌ها کارهای خوبی قبلا انجام شده و ما با سرعت و دقت برای توسعه امکانات لازم برای افزایش سرمایه‌گذاری در استان تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به پروژه راه‌آهن اردبیل اظهار کرد: راه‌آهن به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم استان که در ترانزیت کالا و مسافر و نیز گسترش گردشگری به ویژه در زمستان بیدار نقش مهمی دارد از پروژه‌های خوب استان است.

استاندار اردبیل افزود: راه‌آهن میانه اردبیل که از سال 84 آغاز شده است حرکت خوبی بوده که در سال جاری با اخذ فاینانس داخلی در شرایط خوبی قرار گرفته و براساس برنامه‌ریزی انجام شده در دهه فجر 99 به بهره‌برداری خواهد رسید.

بهنام‌جو بیان کرد: مطالعات راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد هم توسط قرارگاه خاتم الانبیا در دست اقدام است و با انجام مذاکرات با طرف آذری شاهد اتصال ریلی استان به ریل بین‌المللی و اتصال کشورهای حوزه قفقاز به جنوب کشور از طریق استان اردبیل خواهیم بود.

وی گفت: برای تسهیل روند سرمایه‌گذاری در استان از تمام توان خود استفاده می‌کنیم و زیرساخت‌ها و تسهیلات لازم را برای آنها فراهم می‌کنیم چر که بار اصلی ایجاد اشتغال بر دوش کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است و ما بستر را برای ایجاد اشتغال جوانان  فراهم می‌کنیم و ایجاد اشتغال در استان را به دقت رصد می‌کنیم و خود را مدیون جوانان جویای  کار می‌دانم.

منبع: تسنيم

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر