تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30832
تاریخ انتشار: چ, 1397/11/24 - 18:13
در مراسمی با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی، پوستر نوزدهمین جشنواره تئاتر منطقه‌ی مغان رونمایی شد.

به گزارش آران مغان، غریب منوچهری در مراسم رونمایی از پوستر نوزدهمین جشنواره تئاتر منطقه‌ی مغان که با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی و هنرمندان و هنردوستان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت تئاتر قبل از انقلاب اسلامی بسیار ناچیز بود، اما مهم‌ترین اتفاقات و افتخارات که در حوزه تئاتر شهرستان پارس آباد انجام شد بعد از سال ۱۳۶۰ می‌باشد.

وی گفت: نخستین جشنواره تئاتر منطقه‌ی مغان با عنوان فجر مغان در بهمن ماه سال ۷۳ بعد از استان شدن اردبیل و دایر شدن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس آباد اتفاق افتاد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: انجمن نمایش شهر پارس آباد در سال‌های ۱۳۸۰ ، ۱۳۸۶ و ۱۳۹۰ به عنوان انجمن نمایشی فعال و برتر در کشور شناخته شده است.

مجتبی هاتف، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد هم در مراسم رونمایی از پوستر نوزدهمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای مغان، تصریح کرد: از سال ۱۳۷۳ شهرستان پارس آباد ۱۸ دوره جشنواره تئاتر منطقه‌ی مغان را به همت هنرمندان و هنردوستان این شهرستان برگزار کرده است و اکنون پوستر نوزدهمین جشنواره تئاتر منطقه‌ی مغان رونمایی شد.

وی گفت: از اوایل اسفندماه کارگاه‌های آموزشی به منظور تقویت گروه‌های نمایشی دایر و اجرا‌های صحنه‌ای از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ انجام خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد افزود: شهرستان پارس آباد دارای ۶ گروه نمایش ثبت شده و دارای شورای نظارت است که از لحاظ آثار تولید نمایش فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/ خبرگزاري فارس

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر