تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30925
تاریخ انتشار: چ, 1397/12/22 - 16:48
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برگزاری نوروزگاه مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در مرز بیله‌سوار در روز ۲۹ اسفندماه خبر داد.

به گزارش آران مغان، نادر فلاحی در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های نوروزگاه در اردبیل اظهار داشت: برنامه نوروزگاه به تبعیت از طرح ملی در مرکز استان و در محوطه پایگاه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی از 28 اسفندماه امسال تا 13 فروردین ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشابه این برنامه در بازه زمانی ذکر شده در شهرستان‌ها نیز به اجرا در خواهد آمد، گفت: آیین استقبال از نوروز نیز در تمامی شهرستان‌ها از 20 تا 28 اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اجرای مانور ستاد خدمات سفر در روز 22 اسفندماه، افزود: از 28 اسفندماه امسال تا 13 فروردین‌ماه سال آینده اجرای برنامه‌های آیینی و بازی‌های بومی محلی پیش‌بینی شده است.

فلاحی از برگزاری مسابقه باستان شناسی از سه تا 13 فروردین ماه سال 98 در محل ستاد اجرایی خدمات سفر در نگارخانه خطایی خبر داد و گفت: در محل نگارخانه خطایی نیز نمایشگاه جاذبه‌های گردشگری و نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و غذاهای محلی در این مدت دایر خواهد شد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان اردبیل با اشاره به استقبال مسافران در 30 کیلومتری ورودی شهرستان‌ها تصریح کرد: زنگ گردشگری و اهدای جوایز به دانش‌آموزان نیز از سه تا 13 فروردین‌ماه سال آینده در نگارخانه خطایی برگزار می‌شود.

وی از برگزاری نوروزگاه مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در مرز بیله‌سوار در روز 29 اسفندماه خبر داد و افزود: مراسم استقبال از نخستین مسافر خارجی ورودی به شهرستان بیله‌سوار و نخستین مسافر ورودی به شهرهای استان نیز در اولین روز فصل بهار انجام می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر