تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31022
تاریخ انتشار: ج, 1398/01/30 - 19:57
مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان اردبیل گفت: کمبود فضای آموزشی در پارس‌آباد به عنوان دومین شهر پرجمعیت استان اردبیل جدی است.

به گزارش آران مغان، علی مکارمی روز پنجشنبه جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان پارس آباد کمبود فضای آموزشی در پارس آباد را با توجه به نرخ رشد بالای جمعیتی آن در وضعیت شدید دانست.

وی افزود: توسعه فضاهای آموزشی در شهرستان پارس آباد همگون و متناسب با توسعه اجتماعی پیش نرفته و حتی از طریق اعتبارات ملی و استانی نیز این امر محقق نمی‌شود.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان با اشاره به مشارکت‌های خیرین در این خصوص متذکر شد: در این شرایط اهمیت کمک‌های مردمی و خیرین مدرسه ساز بیش از پیش احساس می‌شود و مهمتر از آن ساماندهی منابع جدید مردمی و راه‌های مختلف جذب این مشارکت‌ها می‌باشد.

وی با بیان اینکه نباید به کمک‌های خیرین در حد این جشنواره‌ها بسنده کرد، بیان داشت: باید به دنبال منابع جدید مشارکت‌های مردمی باشیم و طوری فرهنگی سازی کنیم که مردم مشارکت در امر مدرسه سازی را جز مسئولیت‌های اجتماعی و بخشی از تأمین نیازهای خود بدانند.

مکارمی با بیان اینکه نیروی انسانی هر جامعه بزرگترین سرمایه اجتماعی ان جامعه است، اضافه کرد: در چنین جامعه توسعه یافته آموزش و پرورش و فضاهای آموزشی مهمترین مقوله به حساب می آیند.

انتهای پیام/ فارس

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر