تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31090
تاریخ انتشار: ي, 1398/02/15 - 13:08
معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: موزه شهر گرمی (مغان) تا اواخر خردادماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش آران مغان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، کریم لطفی در اولین سمینار رؤسای شهرستان های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل که با حضور معاونین و رؤوسای شهرستانها برگزار شد، بیان داشت: موزه شهر گرمی (مغان) تا اواخر خرداد ماه به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: تعدادی از اشیای تاریخی مربوط به عصر آهن که در شهرستان پارس آباد یافت شده بود توسط یکی از هم استانی ها به اداره کل میراث فرهنگی استان اهدا شده است که در مراسم روز پاسداشت میراث فرهنگی از وی تجلیل به عمل خواهد آمد و در روز موزه از این اشیاء تاریخی رونمایی خواهد شد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اینکه مدرسه تاریخی امام خمینی بیله سوار به عنوان یکی از ۲۲ مدرسه تاریخی ثبت ملی شده است، تاکید کرد: این مدرسه با هماهنگی های صورت گرفه با آموزش و پرورش به عنوان موزه شهر بیله سوار آغاز به کار خواهد کرد.

وی بیان داشت: قلعه تاریخی اولتان نیز امسال به عنوان معدود آثار تاریخی در شمال استان ساماندهی خواهد شد.

لطفی با اشاره به اینکه موزه مشکین شهر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بیان کرد: یادمان شهدای بیله سوار نیز امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: بازارچه صنایع دستی امسال در بقعه شیخ حیدر مشکین شهر راه اندازی خواهد شد و همچنین سنگ فرش مجموعه شهر یری نیز در سفر رییس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر