تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31113
تاریخ انتشار: ج, 1398/02/20 - 23:13
امام جمعه پارس آباد مغان با اشاره به آغاز برداشت محصول سیر در منطقه، از ورود دلالان برای خرید و فروش این محصول انتقاد کرد.

به گزارش آران مغان، حجت الاسلام سید سعید رشادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر پارس آباد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات اظهار داشت: رستگاری هر دو دنیا در گرو تقوای الهی است و اگر انسان تقوا داشته باشد خداوند به آن حکمت عطا می‌کند.

وي با تبريك حلول ماه مبارک رمضان، گفت: تقویت اراده انسان، درک گرسنگی، به فکر همنوع بودن، پرهیز از اسراف و پرخوری، از اهداف واجب شدن روزه در ماه مبارک رمضان است.

امام جمعه پارس آباد در ادامه با بیان اینکه پرداخت به موقع زکات در راستای رفع مشکلات نیازمندان و محرومان جامعه بسیار موثر است، به اهمیت زکات اشاره كرد و از کشاورزان خواست در پرداخت زکات محصولات خود اهتمام ویژه داشته باشند.

رشادی با اشاره به ۲۵ اردیبهشت ماه روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، ادامه داد: این شاعر پرآوازه با اثر خود، اولین کسی بود که  اقدام به احیای زبان فارسی كرد.

وي همچنين با اشاره به آغاز برداشت محصول سیر در منطقه، از جولان دلالان در خرید و فروش این محصول انتقاد کرد و از فرماندار و مسوولان خواست در حمایت از کشاورزان و خرید تضمینی و صادرات این محصول تصمیمات مناسبی اتخاذ کنند.

خطيب نمازجمعه پارس آباد با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا و پاسخ قاطع ایران به تحریم‌های این کشور علیه ملت ایران، تصريح كرد: ایران اسلامی صداقت خود را در خصوص برجام در سطح بین المللی به دنیا ثابت کرده است و بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی، نشانگر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

گفتني است، نمازگزاران پارس آباد مغان در حمایت از‌ بیانیه شورای‌ امنیت‌ ملی و محکومیت بدعهدی آمریکا و هم‌پیمانانش در برجام بعد از نمازجمعه از مقابل مصلی امام خمینی(ره) به سمت میدان امام حسین(ع) اين شهر راهپیمایی کردند.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر