تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31115
تاریخ انتشار: ش, 1398/02/21 - 22:56
سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با اعلام راه‌اندازی تسهیلات صدور ویزای فرودگاهی و E-Visa برای ایرانی‌ها از امکان سفر ایرانی‌ها بدون ویزا به نخجوان خبر داد.

به گزارش آران مغان، بنیاد حسین اف (سفیر جمهوری آذربایجان در ایران) با اشاره به آنکه روابط خوبی در حوزه گردشگری بین ایران و آذربایجان وجود دارد، گفت: طی سه سال اخیر شاهد بهترین دوران روابط بین دو کشور هستیم. سال گذشته حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از گردشگران کشور آذربایجان به ایران سفر کردند و انتظار داریم ایرانی‌هایی که به جمهوری آذربایجان سفر می‌کنند نیز تعدادشان بیشتر شود.

به گفته سفیر جمهوری آذربایجان در ایران، بیشتر گردشگران کشور آذربایجان که به ایران سفر می‌کنند در حوزه گردشگران سلامت و زائر هستند. البته بسیاری از آنها نیز در ایران اقوامی دارند که برای دید و بازدید آنها به ایران سفر می‌کنند. در این میان اگر تعداد مسافران خارجی ایران را حدود ۵ تا ۷ میلیون نفر در نظر بگریم، یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر آنها از کشور جمهوری آذربایجان هستند.

او با اشاره به آنکه در جمهوری آذربایجان برای آنکه بتوانند گردشگران ایرانی را جذب کنند، تسهیلات ویژه ارائه می‌دهند، تصریح کرد: از سال گذشته مرز بین ایران و جمهوری آذربایجان به صورت ۲۴ ساعته فعال است. همچنین از سال گذشته این امکان در فرودگاه باکو ایجاد شد تا اتباع ایران بتوانند در بدو ورود ویزای فرودگاهی دریافت کنند. در عین حال اتباع ایرانی می‌توانند بدون ویزا به نخجوان سفر کنند.

حسین اف در خصوص صدور E-Visa  برای ایرانی‌ها گفت: با راه‌اندازی سامانه E-Visa دیگر نیاز نیست تا گردشگران ایرانی برای دریافت ویزا به سفارتخانه‌ جمهوری آذربایجان مراجعه کنند و می‌توانند با موبایل‌های خود با مراجعه به سامانه،‌ درصدد دریافت ویزا برآیند.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با مثبت ارزیابی کردن آینده گردشگری دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان اذعان داشت: امسال نیز کابینه هر دو دولت در ارتباط هستند و شرکت‌های گردشگری کشور آذربایجان در نمایشگاه‌های گردشگری که در ایران برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند. همچنین شاهد حضور شرکت‌های گردشگری ایران در نمایشگاه‌های باکو هستیم.

او با تاکید برآنکه مهم آن است که اتباع ایران مشکل و شکایتی از حضور در کشور جمهوری آذربایجان و سفر به مقاصد و این کشور نداشته باشند، تصریح کرد: در گفتگویی که با سفیر ایران در جمهوری آذربایجان داشتم، از ایشان پرسیدم که آیا در سفر اتباع ایرانی به کشور آذرباجان مشکل یا شکایتی وجود دارد، که پاسخ منفی بود و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد. مردم ایران در جمهوری آذربایجان خود را خیلی راحت احساس می‌کنند چراکه دارای آداب و رسوم و فرهنگ مشترک هستیم و این بین اتباع دو کشور نزدیکی ایجاد می‌کند. ما هیچ محدودیتی برای سفر ایرانی‌ها به کشور آذربایجان نداریم.

منبع: ايلنا

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر