تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31138
تاریخ انتشار: پ, 1398/02/26 - 00:58
مدیرکل سازمان تعاون روستايی استان اردبیل از آغاز خرید توافقي سير از کشاورزان شهرستان پارس آباد مغان خبر داد.

حمید صولت امروز در گفت و گو با خبرنگار آران مغان اظهار داشت: سازمان تعاون روستایی استان اردبيل بر اساس وظیفه ذاتی خود و با هدف تاثیر مثبت بر بازار و جلوگیری از روند نزولی قیمت و حمایت از کشاورزان مظلوم، خرید توافقي سير در شهرستان پارس آباد مغان را برعهده گرفته است.

وی قیمت خرید هر کیلو سير در اجرای طرح مذکور را بر اساس کیفیت محصول بین 3200 تا 4000 تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که قیمت گذاری صورت گرفته توسط دلالان پایین تر از این رقم و مبلغی در حدود 900 تا 1500 تومان بوده است.

به گفته رئیس سازمان تعاون روستایی استان اردبيل، رقم تعیین شده توسط دلالان زیان شدیدی به این محصول وارد می کند که به همین دلیل تعاون روستایی با هدف کمرنگ کردن نقش دلالان و واسطه ها و جلوگیری از ضرر و زیان كشاورزان در این عرصه ورود کرده و سعی نموده است سهم تولیدکننده را از سود بازار را افزایش دهد.

صولت تأکید کرد: سازمان تعاون روستایی با تمام توان مانع آن می شود که واسطه یا دلال بخواهد منفعت اصلی چرخه تولید را عاید خود کند.

براساس اعلام اتحاديه شركتهاي تعاون روستايي شهرستان پارس آباد، خرید توافقی سیر پاک شده به صورت سر بریده با ساقه ۸ سانتی در جعبه های ۱۴ کیلویی به وزن خالص ۱۰ کیلو بدون قارچ و علائم بیماری، بدون مواد خارجی، خاک، ریشک و با سایز بندی مناسب و مورد قبول به قیمت هر کیلو بشرح ذیر می باشد:

۱- درجه یک مطابق نمونه، تحویل با جعبه در مرکز خرید به قیمت هر کیلو ۴۰۰۰۰ ریال

۲- درجه دو مطابق نمونه، تحویل با جعبه در مرکز خرید به قیمت هر کیلو ۳۶۰۰۰ ریال

۳- درجه دو مطابق نمونه، تحویل با جعبه در مرکز خرید به قیمت هر کیلو ۳۲۰۰۰ ریال

اين اتحاديه همچنين با تاكيد بر اينكه خرید سير صرفا از کشاورزان منطقه صورت خواهد گرفت، محل خريد اين محصول را مجتمع انبارهای تعاون روستایی پارس آباد واقع در روستاي اولتان اعلام كرد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر