تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31162
تاریخ انتشار: پ, 1398/03/02 - 10:35
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از کشاورزان استان خواست از برداشت زودهنگام محصولات کشاورزی خودداری کنند.

به گزارش آران مغان، خلیل نیکشاد روز چهارشنبه در نشستی با فرماندار پارس آباد مغان اظهار داشت: پرهیز از برداشت زودتر از موعد کلزا ، گندم و جو که به صورت تضمینی خریداری خواهد شد، ضرورت دارد.

وی افزود: زمان برداشت کلزا پنجم خرداد، زمان برداشت گندم دیم 15 خرداد و آبی 20 خرداد و جو نیز 10 خرداد بوده و مراکز خرید از این تاریخ ها شروع به خرید خواهند کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل به تدوین الگوی کشت و تنوع زراعی در استان اشاره کرد و گفت: محصول پنبه تناوب خوبی ایجاد می کند و خرید آن در زمره هشت محصول تضمینی قرار دارد و امسال بیش از پنج هزار هکتار سطح زیر کشت این محصول استراتژیک و اشتغالزا می باشد.

نیکشاد همچنین از مبارزه با آفت ملخ در مراتع پارس آباد خبر داد و افزود: با مشارکت مردمی و اقدام به موقع مسئولان این آفت کنترل شده و جمعیت بزرگی از ملخ ها با سمپاشی پاکسازی شد.

فرماندار پارس آباد مغان نیز در این نشست از اختصاص 15 هزار و 400 هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی این شهرستان به کشت گندم خبر داد و پیش بینی کرد: بیش از 80 هزار تن گندم از این اراضی استحصال شود که تدابیر لازم برای خرید تضمینی و حمل آن دیده شده است.

علی علایی با اشاره به مشکلات سیر کاران شهرستان پارس آباد افزود: برغم هشدار های داده شده سطح زیر کشت حدود سه هزار هکتاری این محصول بیش از کشش بازار بود و باعث کاهش قیمت شد که با پیگیری ها و خرید توافقی قیمت رو به تثبیت است.

وی گلخانه هزار و 500 هکتاری در پارس آباد را طرحی موفق و کارآمد برشمرد و گفت: باید از هم اکنون پیگیری های لازم برای جذب سرمایه گذار و تامین زیرساخت ها و چشم انداز صنایع تبدیلی و تکمیلی و فرآوری و صادرات این محصولات مطالعه تدوین و اجرایی شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر