تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31213
تاریخ انتشار: د, 1398/03/20 - 01:04
استاندار اردبیل در بازديد از از طرح گلخانه ای پارس آباد:
۲۰۰هکتار از اراضی گلخانه ای به فارغ التحصیلان واگذار می شود
استاندار اردبیل گفت: به منظور کاهش بیکاری در منطقه حدود ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرک گلخانه ای زون یک به فارغ التحصیلان کشاورزی واگذار می شود.

به گزارش آران مغان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جریان بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور از طرح گلخانه ای 1500 هکتاری در پارس آباد اظهار کرد: شهرک کشاورزی به مساحت ۱۵۰۰ هکتار در  هشت زون طراحی شده است  و ۲۰۰ هکتار هم به سرمایه گذاران دارای اهلیت به زودی تحویل داده می شود.

وی با اشاره به اینکه با برآورد مجری طرح در این شهرک بیش از ۲۸۰۰ نفر بصورت مستقیم مشغول می شوند، گفت: تاکنون ۴۰۰ هکتار از اراضی شهرک های گلخانه ای به سرمایه گذاران واگذار شده و ۲۸۰۰نفر در این شهرک ها بصورت پایدار شاغل می شوند.

استاندار اردبيل افزود: در واگذاری اراضی کسانی که دارای سرمایه بیشتر هستند و به تسهیلات کمتری نیاز دارند، باید در اولویت باشند.

بهنام جو ادامه داد: زیرساخت های اساسی از قبیل برق، گاز و راه سازی با هدف تسریع در اجرای پروژه و راه اندازی به موقع جز اولویت اصلی دولت است.

وي افزود: باید در کنار این پتانسیل عظیم که در دشت مغان واقع شده، واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی نیز ایجاد شود.

استاندار اردبیل تصريح كرد: با وضعیتی که در بخش کشاورزی حاکم است باید همه کشاورزان توجیه شوند تا در زمینی با وسعت کمتر محصولات استراتژیک بیشتری تولید شود.

در این بازدید مجری پروژه های شرکت شهرک های کشاورزی به تشریح زون بندی شهرک گلخانه ای و نحوه واگذاری مرحله به مرحله این شهرک به سرمایه گذاران پرداخت.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر