تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31236
تاریخ انتشار: ي, 1398/03/26 - 10:58
کمیسیون نظارت شهرستان پارس آباد در حالی اخیرا در جلسه خود اقدام به الحاق چند رسته صنفی به اتحادیه فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی کرده است که قابل تأمل است.

به گزارش آران مغان، دومین جلسه کمیسیون نظارت شهرستان پارس آباد روز چهارشنبه 8 خرداد 98 با حضور نماینده فرماندار، روسای ادارات تعزیرات حکومتی، اصناف، امور مالیاتی، بسیج اصناف، اماکن نیروی انتظامی، نماینده شورای شهرستان و رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان پارس آباد در محل سالن کنفرانس اداره صنعت و معدن و تجارت پارس آباد برگزار شد.

در این جلسه آقایی رئیس کمیسیون نظارت شهرستان پارس آباد به فعالیتهای انجام گرفته در زمینه تشدید طرح های نظارتی در قالب گشت‌های مشترک بر روند عرضه و تقاضا و نظارت بر اقلام و مایحتاج ضروری مردم و همچنین جذب و توزیع اقلام تنظیم بازار نظیر شکر و گوشت قرمز اشاره کرد و در ادامه اعضای کمیسیون در خصوص موضوعات مطرح شده به بحث و تبادل نظر پرداختند و مواردی از جمله الحاق تعدادی از رسته های شغلی به اتحادیه لوازم آرایشی به تصویب کمیسیون رسید.

در این کمیسیون یکی از بندهایی که با پیشنهاد اتاق اصناف مطرح و مورد تصویب هم قرار گرفت الحاق چند رسته صنفی به اتحادیه صنفی فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی بود که فارغ از قابل تامل بودن تعجب همگان را برانگیخته است.

صنوف الحاقی شامل خرده فروشی داروهای شیمیایی برای مصارف دام و طیور، نمایندگی فروش گل و گیاه طبیعی، فروش گل و گیاه طبیعی، تعمیر و خدمات پس از فروش لوازم خانگی اداری، خرده‌فروشی سم و دفع آفات نباتی، فروش لوازم شکار و ماهیگیری، خرده فروشی درب  های ضدسرقت، خرده فروشی پوشش سقف و دیوار pvc ، خرده‌فروشی ترازو و لوازم توزینی، تولید رومبلی، بارکشی حمل بار و اثاث منزل، فروش قطعات لوازم یدکی سنگین و خدمات تعویض روغن و پنچرگیری و فروشندگان لاستیک از جمله صنوفی است که به درخواست اتاق اصناف جهت ایجاد کد رسته های صنفی برای الحاق به اتحادیه صنف فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی مطرح و مورد تصویب اعضای کمیسیون نظارت پارس آباد نیز واقع شده است!

بنا به تصمیم کمیسیون نظارت شهرستان پارس آباد، در حالی قرار است از این پس اتحادیه فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی اقدام به صدور پروانه کسب برای رسته های شغلی فوق کند که بیشتر این رسته های الحاقی کاملا در تضاد با اتحادیه صنفی لوازم آرایشی و بهداشتی است!

از سویی درخواست اتاق اصناف مبنی بر الحاق رسته های شغلی فوق و تصویب آن از سوی کمسیون نظارت شهرستان پارس آباد فارغ از قانونی بودن یا نبودن آن در حالی است که رئیس اتاق اصناف خود رئیس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی است و این شائبه ایجاد شده است که معیار پیشنهاد رئیس اتاق اصناف و تصویب آن از سوی کمسیون نظارت شهرستان مبنی بر الحاق رسته های شغلی غیرمرتبط به اتحادیه صنفی لوازم آرایشی بر اساس چه اصولی بوده است؟

اما از دیگر بندهای صورتجلسه کمیسیون نظارت شهرستان پارس آباد در این جلسه این بود که این کمیسیون به استناد صورتجلسه 98/2/17 کمیته نرخ گذاری شهرستان پارس آباد، نرخ مصرف کننده هر کیلوگرم زولبیا و بامیه را ۱۵۰ هزار ریال و هر قرص نان فطیر روغنی با وزن چانه ۴۰۰ گرم را ۱۰ هزار ریال تعیین و تصویب نمود و مقرر شد مراتب از طریق تشکل‌های صنفی ذیربط به متصدیان واحدهای صنفی مربوطه ابلاغ گردد. این درحالیست که مصوبه قیمت زولبیا و بامیه بایستی قبل از ماه مبارک رمضان ابلاغ می شد نه بعد از پایان ماه مبارک رمضان که این هم خود جای سئوال دارد.

اما یکی دیگر از بندهای مصوب کمیسیون نظارت شهرستان پارس آباد در این جلسه این بود که این کمیسیون به استناد صورتجلسه 98/2/17 کمیته نرخ گذاری شهرستان پارس آباد، نرخ مصرف کننده هر کیلوگرم زولبیا و بامیه را ۱۵۰ هزار ریال و هر قرص نان فطیر روغنی با وزن چانه ۴۰۰ گرم را ۱۰ هزار ریال تعیین و تصویب نمود و مقرر شد مراتب از طریق تشکل‌های صنفی ذیربط به متصدیان واحدهای صنفی مربوطه ابلاغ گردد.

این مصوبه در حالیست که زولبیا و بامیه از جمله شیرینی های پرمصرف در ماه رمضان و سفره افطاری بوده و بایستی قیمت مصوب آن قبل از شروع ماه مبارک رمضان به واحدهای صنفی ابلاغ می شد نه در جلسه 19 خرداد کمیسیون نظارت شهرستان که اکنون نه خبری از ماه رمضان است و نه خریدار بامیه!

این پایگاه خبری بر اساس رسالتی که دارد آماده دریافت پاسخ اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پارس آباد است.

 

///

///

///

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر