تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31243
تاریخ انتشار: س, 1398/03/28 - 10:36
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از قابلیت فرودگاه شهرستان مرزی پارس آباد برای ترانزیت بار هوایی و صادرات محصولات کشاورزی خبر داد.

به گزارش آران مغان، ارژنگ عزیزی در کارگروه مشترک همکاری های استانی و منطقه ای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه گفت: بزرگ ترین مجتمع زنجیره تولید و کشتارگاه مدرن مرغ با استانداردهای اروپا توسط بخش خصوصی در استان اردبیل فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه مطالعات بزرگ ترین مجتمع گلخانه‌ای کشور در شمال استان اردبیل به اتمام رسیده است، افزود: این مجتمع ها در دو قطعه ۱۵۰۰ هکتاری و ۱۰۰۰ هکتاری در منطقه مرزی پارس آباد قرار دارد.

عزیزی گفت: در سطح ۴۰۰ هکتار فاز عملیاتی آن آغاز شده و آمادگی لازم برای سرمایه گذاری های مشترک در رابطه با کشت محصولات گلخانه‌ای مطابق ذائقه و نیاز بازار روسیه وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل افزود: قابلیت فرودگاه شهرستان مرزی پارس آباد برای ترانزیت بار هوایی حائز اهمیت است و سال آینده از ظرفیت این فرودگاه برای صادرات محصولات کشاورزی استفاده می شود.

عزیزی با اشاره به اینکه استان اردبیل از جاذبه های منحصر به فرد تاریخی، طبیعی و گردشگری برخوردار است تصریح کرد: این استان بواسطه وجود چشمه های جوشان آبگرم و سرد به سرزمین چشمه های بهشتی معروف است و دارای مناظر طبیعی بی نظیر چشم انداز گردشگری این استان را دوچندان کرده است.

وی با اشاره به تعاملات خوب با کشورهای همسایه در طول چند سال گذشته گفت: بین بخش خصوصی و دولتی استان اردبیل با برخی از استان های فدراسیون روسیه تعامل مناسب وجود داشته که تقویت و بهبود این مناسبت و رفع برخی موانع سر راه بخش خصوصی قابل توجه است.

انتهای پیام/ خبرگزاری صداوسیما

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر