تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31246
تاریخ انتشار: س, 1398/03/28 - 11:41
ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی گویای این است که در هیچ دوره‌ای، نمایندگان استان اردبیل نتوانسته‌اند در انتخابات کمیسیون‌های تخصصی حائز تصدی ریاست کمیسیون شوند.

به گزارش آران مغان، آغاز فعالیت ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی و تغییرات سالیانه هیئت‌رئیسه مجلس و کمیسیون‌های تخصصی آن، شاخص، ملاک و معیاری مهم برای ارزیابی کیفی هر کدام از نمایندگان حوزه‌های انتخابیه برای حضور در ارکان محوری و تاثیرگذار پارلمان است.

مرور ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی گویای این است که در هیچ دوره‌ای، نمایندگان استان اردبیل نتوانسته‌اند در انتخابات کمیسیون‌های تخصصی مجلس حائز آرای اکثریت اعضا برای تصدی ریاست کمیسیون شوند.

بررسی ها نشان می‌دهد فقط در دوره مجلس هفتم، حسن نوعی‌اقدم نماینده اردبیل توانسته بود به عنوان ناظر به ترکیب هیئت رئیسه مجلس راه یابد.

طی روزهای اخیر ترکیب بندی کمیسیون های تخصصی مجلس حکایت از این دارد که محمد فیضی زنگیر نماینده اردبیل ‌برای دومین سال پیاپی حتی از حضور در ترکیب کمیسیون برنامه و بودجه باز ماند و میرزاده نماینده گرمی و صدیف بدری نماینده اردبیل بار دیگر به عنوان سخنگوی کمیسیون های آموزش و عمران انتخاب شدند.

همچنین رضا کریمی نماینده اردبیل همانند سال گذشته توانست به عنوان نایب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی انتخاب شود.

http://www.tabnakardebil.ir/files/fa/news/1398/3/27/502557_388.jpg

نام ولی ملکی نماینده مشکین شهر، شکور پورحسین نماینده پارس آباد مغان، بشیر خالقی نماینده خلخال هم از نمایندگان استان اردبیل در فهرست هیئت رئیسه هیچ کدام از کمیسیون‌ها دیده نمی‌شود.

به نظر می‌رسد این موضوع نیاز به آسیب شناسی و مطالعه جدی دارد که براستی منشاء و دلایل کنار ماندن نمایندگان استان اردبیل از ریاست بر کمیسیون های تخصصی و ارکان مجلس در ادوار مختلف منجمله مجلس دهم چیست؟

منبع: تابناک

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر