تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31250
تاریخ انتشار: س, 1398/03/28 - 13:00
رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی شخصی که از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف اقدام به دعانویسی و کلاهبرداری از کاربران می‌کرد، خبر داد.

به گزارش آران مغان، سرهنگ علی قهرمان‌طالع از شناسایی شخصی که از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف اقدام به دعانویسی و کلاهبرداری از کاربران می‌کرد، خبر داد و اظهار داشت: کاربران فضای مجازی باید نهایت دقت و حساسیت را در استفاده از این شبکه عظیم و گسترده داشته باشند.

وی گفت: در پی وصول پرونده و ادعای شاکیه در خصوص کلاهبرداری در فضای مجازی با شگرد دعانویسی و رمالی از طریق شبکه‌های اجتماعی تلگرام، اینستاگرام و واتس آپ، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل افزود: با اقدامات فنی و رصد شبکه‌های اجتماعی مذکور توسط کارشناسان سایبری مشخص شد، فردی ناشناس با ایجاد صفحه در شبکه‌های اجتماعی مختلف اقدام به دعانویسی، طالع‌بینی، فال‌گیری و رمالی کرده و با ارسال اشیاء و مهره‌های جادوگری مثل استاره‌یاب اقدام به کلاهبرداری می‌کند.

قهرمان طالع تصریح کرد: پس از شناسایی محل زندگی این مجرم سایبری در اردبیل، وی به همراه آلات و ادوات مرتبط با جرم، دستگیر و پس از روبرو شدن با دلایل و مستندات قوی لب به اعتراف گشود.

وی گفت: طبق اظهارات متهم حدود یک سال است که در این حوزه کار می‌کند و تاکنون از شاکیه پرونده مبلغ 790 میلیون ریال در طی هفت ماه اخذ کرده‌ است و پس از اظهارات، مجرم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل بیان کرد: متأسفانه مجرمان سایبری با سوءاستفاده از شرایط و مشکلات خانوادگی کاربران علی‌الخصوص بانوان، برای خود دکان‌های مخفی دعانویسی و رمالی بازکرده‌اند و از این طریق پول‌های هنگفتی نیز به دست می‌آورند؛ که خانواده‌ها باید در این خصوص هوشیار بوده و به‌هیچ‌وجه به این افراد اعتماد نکنند و در صورت مشاهده صفحاتی با مضمون رمالی و دعانویسی می‌توانند آن از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر