تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31260
تاریخ انتشار: ي, 1398/04/02 - 02:37
آيين بهره برداری و عملیات اجرایی چند طرح ورزشی با حضور وزیر ورزش و جوانان و جمعي از مسئولان در شهرستان مرزی پارس آباد برگزار شد.

به گزارش آران مغان، در جریان سفر وزیر ورزش و جوانان به پارس آباد مغان، ساختمان خوابگاه ورزشكاران، سالن های تخصصی وشو، تنیس روی میز و سالن جانبازان و معلولین پارس آباد مغان جمعا با اعتبار 31 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد و کلنگ زمین سه هزار نفری این شهرستان نیز به زمین زده شد.

در  آيين بهره برداري از اين طرح ها كه نماينده مردم شهرستانهاي پارس آباد، بيله سوار و اصلاندوز در مجلس، مديركل ورزش و جوانان استان و جمعی از مسوولان استانی و شهرستاني نيز حضور داشتند، وزير ورزش و جوانان هدف از سفر به استان اردبیل را حضور در اولین بازی تیم ملی والیبال در مقابل پرتغال در هفته چهارم لیگ ملت های والیبال و افتتاح و بازدید از پروژه های ورزشی در شهرهای مختلف این استان عنوان كرد.

مسعود سلطاني فر با بيان اينكه در شهرستان پارس آباد طرح های خوبی نظیر سالن تخصصی ووشو، تنیس روی میز و جانبازان و معلولان و خوابگاه ورزشكاران برای میزبانی از رقابت های مختلف دارد، به افتتاح زمین چمن طبیعی فوتبال در پارس آباد با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال اشاره و گفت: با امکانات ورزشی خوبی كه در شهرستان پارس آباد فراهم شده امیدواریم براساس نیازها و استعدادهای شهرستان از این فضاها استفاده شود.

وی با اشاره به کلنگ زنی سالن سرپوشیده سه هزار نفری در این شهرستان به عنوان یکی از طرح های مورد تاکید حوزه ورزش افزود: امیدواریم طی دو تا سه سال آینده این پروژه تکمیل و به بهره برداری برسد.

وزیر ورزش و جوانان ایجاد و بهره برداری از این پروژه ها را در رشد و توسعه ورزش استان اردبیل تاثیرگذار خواند و گفت: با افتتاح این پروژه ها سرانه ورزشی شهرستان پارس آباد از متوسط کشوری نیز فراتر رفت.

سلطاني فر با تأکید بر مصوبه رفع مشکل اشتغال جامعه ورزش، تصريح كرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف شده‌اند تا با توجه به نیازها ورزشکاران و قهرمانان ورزشی را جذب و از آن‌ها استفاده کنند.

وي ادامه داد: ورزشکاران و قهرمانان ورزشی بر اساس اولویت و به مرور زمان به دستگاه‌های اجرایی معرفی می‌شوند و ادارات و دستگاه‌های اجرایی نیز متناسب با نیازهای خود جذب و بکارگیری آن‌ها را پیگیری می‌کنند.

 وزیر ورزش و جوانان، استخدام قهرمانان ورزشی در دستگاه‌های دولتی را سبب کم شدن دغدغه آنان دانست و گفت: با رفع این مشکل از قشر ورزشکاران جامعه، آنها می‌توانند به راحتی و بدون هیچ دغدغه‌ای به فعالیت در زمینه رشته‌های مختلف ورزشی بپردازند.

در آیین افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های ورزشی شهرستان پارس‌آباد، شکور پورحسین نماينده مردم اين شهرستان در مجلس نيز گفت: افتخارآفرینی در رشته‌های مختلف ورزشی مستلزم حمایت از ورزشکاران و قهرمانان و به ویژه توسعه زیرساخت‌های ورزشی است.

وی با اشاره به مشکلات ورزشکاران شهرستان پارس‌آباد مغان، افزود: ورزشکاران شهرستان پارس‌آباد علیرغم مشکلات زیادی همچون محرومیت دارند با تمام تلاش و همت خود در میادین مختلف ورزشی همواره افتخارآفرینی می‌کنند.

نماينده پارس آباد، مطالبه جدی مردم روستاهای منطقه مغان را نبود سالن‌های ورزشی عنوان کرد و گفت: باید در راستای حل این مشکل از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده کنیم تا روستاها نیز از سالن‌های ورزشی مناسب و مجهز بهره‌مند شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل در آیین بهره برداری و آغاز عملیات این طرح ها گفت: شهرستان پارس آباد دومین شهرستان مستعد استان در زمینه ورزش محسوب می شود ولی از زیرساخت های مطلوبی در زمینه ورزشی برخوردار نیست.
بهرام آقاخانی با اشاره به توجه ویژه وزارت ورزش و جوانان  به شهرستان پارس آباد افزود: امروز در شهرستان پارس آباد خوابگاه ورزشكاران با اعتباری بالغ بر 10 ميليارد ريال و سه سالن مجزا از جمله سالن ووشو، تنیس روی میز و سالن جانبازان و معلولان با اعتبار 18 میلیارد ريال افتتاح و به بهره برداري رسيد.

فرماندار شهرستان پارس آباد نیز در این آیین سرانه فضاهای ورزشی این شهرستان را پایین تر از میانگین کشوری و استانی اعلام کرد و خواستار مساعدت وزیر ورزش و جوانان در تامین فضاهای ورزشی مناسب برای این شهرستان شد.

علی علایی خاطرنشان کرد: پارس آباد جزو ۱۰ شهرستان جوان کشور محسوب می شود و با توجه به کسب مدال های ملی و استانی از سوی ۵۰ نفر از ورزشکاران این استان، لازم است که امکانات ورزشی مورد نیاز این شهرستان تامین شود.

بازديد از چمن ورزشي در حال ساخت شهيد كلانتري،، سالن چند منظور شهيد علايي،  افتتاح سالن ورزشی شهدای پارس آباد را که با صرف سه میلیارد ریال بهسازی و نوسازی شده، تجلیل از علی علایی فرماندار و برادر شهید والامقام حسینقلی علایی و كلنگ زني سالن ورزشي سه هزار نفري پارس آباد از حاشیه هاي آیین افتتاح پروژه های ورزشی در شهرستان پارس آباد بود.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر