تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31262
تاریخ انتشار: ي, 1398/04/02 - 17:58
فراز و نشيب هاي فرودگاه پارس آباد مغان گويا تمامي ندارد و پروازهاي اين شهرستان مرزي با قدمت ۴۴ ساله باز هم به دلیل نامشخص از سوی ایران ایر تعطیل شد.

به گزارش آران مغان، قدیمی ترین فرودگاه استان اردبیل و کشور که در شهرستان مرزی پارس آباد مغان قرار گرفته اين بار هم پروازهايش به دلیل نامشخص از سوی ایران ایر تعطیل شد.

پروازهاي فرودگاه پارس آباد مغان در حالی مجددا اين بار طی نامه ای از سوی مدیرعامل شرکت ایر در استان اردبیل پروازهایش به مدت ۴ ماه تعطیل شد که با استقبال گرم مردم و سرمایه گذاران منطقه روبه‌رو بود.

تعطيلي چندباره خطوط پروازي تهران به پارس آباد و بالعكس از سوي شركت ايران اير در حالي است كه رئيس فرودگاه و مسئولان پارس آباد مغان معتقدند: فرودگاه اين شهرستان مرزي به هیچ عنوان زیانده نیست و هر بار در پروازهاي رفت و برگشت پارس آباد مغان 40 الي 50 مسافر جابجا مي شوند كه اين نشان از استقبال خوب مسافران و اهالي منطقه مي باشد.

فرماندار، نماينده مردم شهرستان پارس آباد در مجلس شوراي اسلامي و ديگر مسئولان باید از تنها فرودگاه منطقه مغان که نماد قابلیت و توسعه این منطقه است حراست کنند و مانع از تعطيلي آن به هر بهانه اي شوند.

با اينكه استاندار اردبيل از راه اندازي بخش باري فرودگاه، فرماندار پارس آباد از ايجاد چارتر پروازي پارس آباد - تبريز و مديركل دفتر فني استانداري اردبيل از راه اندازي جايگاه سوخت رساني سيار هواپيما در فرودگاه شهرستان مرزي پارس آباد خبر مي دهند، اما مشخص نيست چرا با وجود اين وعده ها بايستي فرودگاه پارس آباد تعطيل شود؟!

فرماندار اسبق شهرستان پارس آباد در رابطه با عدم استقبال شرکت‌های هواپیمایی براي برقراري مسير پروازي اين شهرستان مي گويد: سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه های کشور و هواپیمایی ملی جمهوری اسلامی ایران (هما) و سایر شرکتهای هوایی که اسماً خصوصی بوده اما وابسته به نهادهای عمومی و دولتی می باشند موظفند حتی اگر ضرر هم بکنند نسبت به برقراری پروازهای فرودگاه پارس آباد مغان حداقل 2 پرواز در هر هفته اقدام نمایند؛ زيرا كه شهرستان پارس آباد جزء مناطق محروم مي باشد.

در سالهای اخیر برای بازسازی و تکمیل باند پرواز فرودگاه به طول سه کیلومتر با سه لایه آسفالت، محوطه سازی، فنس کشی و توسعه و بازسازی ساختمان فرودگاه بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است و هر از گاهی به بهانه های مختلفی فرودگاه مرزی این شهرستان را تعطیل می کنند.

فرودگاه شهرستان پارس‌آباد مغان در سال ۱۳۵۲ تاسیس و در سال ۱۳۸۱ از شرکت کشت و صنعت مغان منفک و تحویل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور شد که هم اکنون با قدمت ۴۶ ساله یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های کشور به حساب می‌آید.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر