تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31264
تاریخ انتشار: ي, 1398/04/02 - 21:26
رئیس دادگستری شهرستان پارس‌آباد گفت: با وجود افزایش غیر قابل قبول آمار طلاق در پارس آباد مغان، این شهرستان رتبه اول صلح و سازش پرونده های دادگستری را به خود اختصاص داده است.

به گزارش آران مغان، سید عبدالله طباطبایی روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد، اظهار داشت: طی یک سال گذشته در مجموع ۵۸ هزار و ۹۶۱ فقره پرونده ورودی در دستگاه قضایی شهرستان پارس‌آباد مغان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه این حجم وارده پرونده‌ها نسبت به سال‌های قبل با افزایش ۲۰ درصدی روبرو شده است، گفت: مسائل مالی، معیشتی و فشار ناشی از تحریم‌های اخیر که باعث بروز اختلافات خانوادگی و اجتماعی می‌شود از مهمترین عوامل این افزایش می‌باشد.

طباطبایی با اشاره به آمار طلاق آسیبهای ناشی از طلاق را غیرقابل جبران دانست و افزود: طلاق مقوله‌ای است که در ظاهر سهل و آسان به نظر می رسد اما آثار و نتایج غیرقابل جبرانی به دنبال دارد که نمونه آن فرزندان طلاقی است که همواره سربار جامعه است.

رئیس دادگستری شهرستان پارس‌آباد در ادامه از کسب رتبه اول صلح و سازش شهرستان پارس‌آباد در استان خبر داد و گفت: با تلاش های مجاهدانه و شبانه‌روزی همکاران در دستگاه قضایی شهرستان پارس‌آباد توانسته‌ایم این آمار را به آمار صلح و سازش در دادگستری تبدیل کنیم و تلاش ما بر این است که خانواده ها متلاشی نشوند و انسجام خود را از دست ندهند.

طباطبایی در ادامه از کاهش پرونده های جرائم خشن در شهرستان پارس‌آباد خبر داد و گفت: اگر پرونده های جرائم خشن در هر ماه به ۲۰ پرونده می‌رسید اکنون به ۲ پرونده در طول یک رسیده است.

کسب رتبه اول ثنا در استان توسط دستگاه قضایی شهرستان پارس آباد

رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد در ادامه این نشست، از کسب رتبه اول ارسال ابلاغیه های قضایی سامانه ثنا در دستگاه قضایی شهرستان پارس آباد خبر داد و تصریح کرد: با استفاده از سامانه ثنا تمامی ابلاغیه‌های قضایی به صورت الکترونیکی ارسال می شود که از این لحاظ توانسته ایم در اتلاف وقت و ارسال ابلاغیه ها توسط مامور ابلاغ صرفه‌جویی داشته باشیم.

طباطبایی، اطمینان از دریافت صحیح ابلاغیه، حفظ محرمانگی و حریم خصوصی افراد، کاهش اطاله دادرسی و سرعت رسیدگی، کاهش هزینه‌ها و افزایش دقت در رسیدگی را از جمله محاسن ابلاغ الکترونیک دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به محاسن بسیار زیاد ابلاغ الکترونیک، انتظار می رود همه مردم نسبت به ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت شناسه کاربری ابلاغ الکترونیک اقدام نمایند.

رئیس دادگستری شهرستان پارس‌آباد همچنین به آزادسازی جاده های شهرستان پارس آباد اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در این زمینه نسبت به آزادسازی ۲۴۵ کیلومتر از حریم جاده های شهرستان پارس‌آباد اقدام شده است و برای ادامه این اقدامات نیازمند مشارکت حداکثری مردم در خصوص حمایت از  اقدامات دادسرا هستیم.

///

تنظیم خبر: پویا حاجی وند

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر