تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31317
تاریخ انتشار: ي, 1398/04/23 - 10:39
عضو کمیسسیون شوراها و امور داخلی کشور با انتقاد از دولت از صاحبان سرمایه و شرکت های تجاری خواست که با همکاری هم به ایجاد راه آهن و بندرخشک اصلاندوز، قلی بیگلو، جلفا کمک کنند.

به گزارش آران مغان، نقش بی بدیل خانه در توسعه اقتصادی استان را بی شک نمی توان نادیده گرفت. خانه سال هاست که مشکلات بخش صنعت و واحدهای تولیدی را با جان و دل پیگیری می کند و در شرایط خاص اقتصادی فعلی نقش مهمی در رفع مشکل واحدهای تولیدی مشکل دار ایفا می کند. از خصوصیات بارز خانه صنعت در دور کاری اخیر می توان به داشتن هیات مدیره قوی و منسجم اشاره کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از دولت بابت بی توجهی به بخش صنعت گفت: دولت می تواند با کاستن از بدنه حجیم خود منابع مالی را به این بخش سوق دهد.

شهاب الدین بی مقدار با اشاره به نقش دولت در توسعه صادرات افزود: به عقیده من دولت باید مبالغی را به صورت بلا عوض در اختیار بخش تولید قرار دهد تا بتوان از این مبالغ در جهت تولید و صادرات کالای ایرانی بهره جست. بحث تشکیل کنسرسیوم نبایستی مغفول بماند و حتی به نظر من بایستی شرکت های دانش بنیان هم بایستی در این زمینه اقدام کنند.

البته نبایستی در رفع مشکلات بخش تولید و صادرات نقش دولت را نادیده گرفت. دولت نه تنها حمایتی از این بخش انجام نمی دهد بلکه بعضا با بخش نامه های مختلف جلوی فعالیت آن ها را می گیرد. تا جایی که مجبور شدیم اعلام کنیم که اگر دولت مسئله صادرات قطعه سازان تراکتور را حل نکند، از وزیر سوال خواهیم کرد. چهار ماه است که نتوانسته اند یک کلمه را عوض کنند و تا دیروز که مجالی برای صادرات نبود و تراکتور سازی هم قطعات خود را از هندوستان تهیه می کرد، قطعه سازان بازاری برای فروش قطعات خود نداشتند.

وی با اشاره به مراسم بیست سالگی خانه صنعت تبریز ادامه داد: از وزیر انتظار این است که با دید خاص به آذربایجان نگاه کند و با درک کامل مشکلات بخش خصوصی کمک حال واحدهای صنعتی استان باشد و البته رییس بانک مرکزی هم ریشه آذربایجانی دارد و بایستی نگاه ویژه به آذربایجان به عنوان قطب صنعتی کشور داشته باشد، اما متاسفانه انتظارات لازم از این عزیزان برآورده نشده است. یکی از اقدامات مهم وزیر صمت در این خصوص می تواند افزایش اختیارات استان باشد که به زعم من این استان حتی پتانسیل اداره اقتصادی کشور را دارد.

این نماینده مجلس، یکی از دلایل پایین آمدن درآمد سرانه استان را می توان عدم وجود راه آهن بین المللی به روسیه و وصل نشدن راه آهن آذربایجان به ایران است. پروتکل هایی به امضا رسید تا یک بندر خشک در اصلاندوز ایجاد شود که متاسفانه هنوز عملیاتی نشده است. من از صاحبان سرمایه و شرکت های تجاری خواهش می کنم که با همکاری هم به ایجاد راه آهن اصلاندوز، قلی بیگلو، جلفا کمک کنند تا بتوانیم با وصل شده به راه آهن آذربایجان مسیر صادرات به اروپا را هموار کنیم.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر