تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31341
تاریخ انتشار: ي, 1398/04/30 - 20:41
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد که با راه‌اندازی بیمارستان جدید پارس‌آباد، خدمات درمانی بیمارستان قدیمی این شهرستان متوقف نخواهد شد.

به گزارش آران مغان، قدرت اخوان اکبری روز یکشنبه در تشریح نتایج بازدید جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت و درمان از مراکز درمانی شهرستان پارس آباد اظهار داشت: راه اندازی بیمارستان جدید در پارس آباد یکی از خواسته‌های به حق مردم این شهرستان بود که با همت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و با حمایت‌های وزارت بهداشت، کار احداث آن به اتمام رسیده و در حال حاضر در مراحل نهایی تجهیز امکانات و انتقال بخش‌ها است.

وی با بیان اینکه تجهیز قطعی این بیمارستان تا سفر ریاست جمهوری به اردبیل انجام خواهد شد، ادامه داد: بیمارستان جدید پارس آباد با دارا بودن بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی خدمات ویژه درمانی به شهروندان این شهرستان ارائه خواهد داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: سیاست گذاری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بر این هست که با انتقال تجهیزات و امکانات پزشکی و درمانی بیمارستان قدیم به بیمارستان جدید، ارائه خدمات درمانی با قدرت و ظرفیت کامل ادامه پیدا کند و متعاقب آن با تعمیرات اساسی و بازسازی بیمارستان قدیمی و اصلاح زیرساخت‌های آن، خدمات سرپایی و سبک در آن صورت گرفته و به عنوان مکمل بیمارستان جدید به طور مستقل به ارائه خدمات درمانی بپردازد.

وی با تقدیر از حضور معاون درمان وزیر بهداشت با هدف رفع مشکلات درمانی به ویژه تخصیص امکانات به حوزه سلامت استان اردبیل یادآور شد: در جهت پاسخگویی شایسته به دغدغه مسئولان و مردم پارس آباد، معاون درمان وزیر بهداشت با حضور در این شهرستان در جهت رفع موانع و مشکلات درمانی بیمارستان جدید و قدیمی این شهر بررسی‌های لازم را انجام و قول مساعد در جهت تأمین و تکمیل تجهیزات پزشکی از قبیل ام آر آی، سی تی اسکن، راه اندازی کلینیک ویژه جدید، تأمین نیروهای تخصصی، تأمین تجهیزات آزمایشگاهی و تأمین چهار دستگاه دیالیز را دادند.

اخوان اکبری اضافه کرد: بیمارستان شهدای پارس آباد نیرو و کادر درمانی کافی در اختیار ندارد و در این سفر با قول مساعد معاون درمان وزیر مقرر شد نیروهای مورد نیاز از طریق آزمون کشوری تأمین شود.

به گفته وی، معاون درمان وزیر بهداشت همچنین در این سفر از پروژه‌های در حال احداث دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از جمله بیمارستان فرسوده فاطمی، پروژه در حال تکمیل تروما و ساختمان جدید اورژانس بیمارستان امام خمینی اردبیل، محل احداث دو پروژه بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی و مرکز دیالیز ۴۰۰ تخته در محوطه پردیس دانشگاه بازدید و در نشستی با استاندار اردبیل وضعیت حوزه سلامت را مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.

انتهای پیام/ خبرگزاری مهر

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر