تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31345
تاریخ انتشار: س, 1398/05/01 - 01:11
دبیر ستاد پاسداشت هفته استان اردبیل از برگزاری شب های فرهنگی شهرستان های اردبیل با هدف معرفی قابلیت و آیین و آداب و رسوم آن شهرستان خبر داد.

به گزارش آران مغان، نادر فلاحی گفت: در بازه زمانی 4 لغایت 9 مردادماه نگارخانه شاه اسماعیل صفوی میزبان شب های فرهنگی شهرستان ها خواهد بود.

وی افزود: در شب های فرهنگی، آداب و رسوم، صنایع دستی، موسیقی، لباس محلی و فرهنگ های بومی مناطق به نمایش درخواهد آمد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه جاذبه های فرهنگی، اردبیل را به یکی از مقاصد سفر گردشگران تبدیل کرده است، اضافه کرد: در این رویداد به دنبال معرفی گوشه ای از جاذبه ها هستیم.

فلاحی تصریح کرد: این برنامه از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به دبیرخانه دائمی ستاد برگزاری هفته پاسداشت استان اردبیل ارائه شده است و با حضور هنرمندان شهرستان ها برگزار می شود.

دبیر ستاد پاسداشت هفته استان اردبیل، برنامه های هفته استان از 4 لغایت 10 مرداد ماه را فرصت مطلوبی جهت تبلیغ و معرفی گسترده غنای فرهنگی و تاریخی استان دانست و گفت: تمامی برنامه ها با رویکرد تبیین جایگاه صفویه در تاریخ سیاسی فرهنگی استان برگزار می شود.

گفتني است، این مراسمات با اجرای شب فرهنگی مشکین شهر از تاریخ 5 مرداد ماه و از ساعات 19 الی 21 آغاز شده و در روزهای 9،8،7،6 مرداد ماه به ترتیب به اجرای برنامه های متنوع شهرستانهای خلخال، پارس آباد، بیله سوار و سرعین ادامه خواهد داشت.

ارائه توانمندی های شهرستانها در حوزه های  آداب و رسوم، صنایع دستی، فرهنگی، شعر و ادب، و تجلیل از نخبگان از جمله اهداف برگزاری شب های فرهنگی شهرستانهای استان عنوان شده است.
 

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر