تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31379
تاریخ انتشار: پ, 1398/05/10 - 18:30
نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها گفت: باید در خصوص ورود پساب فاضلاب کشور‌های همسایه به رودخانه ارس شفاف‌سازی شود و تصفیه خانه فاضلاب شهری شهرستان پارس‌آباد تکمیل و به بره‌برداری مردم این منطقه می‌رسد.

به گزارش آران مغان، پویا مجرد در جلسه بررسی مشکلات آبرسانی به روستاهای استان اردبیل از تکمیل و بهره‌برداری تصفیه خانه فاضلاب شهری شهرستان پارس‌آباد خبر داد و اظهار داشت: باید در خصوص ورود پساب فاضلاب کشور‌های همسایه به رودخانه ارس شفاف‌سازی شود و تصفیه خانه فاضلاب شهری شهرستان پارس‌آباد تکمیل و به بهره‌برداری مردم این منطقه می‌رسد.

وی با بیان اینکه باید از همین اول زیرساخت‌ها در شهرستان جدید التاسیس اصلاندوز تقویت شود، افزود: باتوجه به اینکه شهرستان تازه ایجاد شده است باید از همین اول در این شهرستان با استقرار دستگاه‌های اجرایی تمامی زیرساخت‌ها در حوزه مختلف تقویت شوند تا در آینده با مشکلی مواجه نشویم.

مجرد با تاکید بر اینکه بیشتر روستاهای شهرستان پارس‌آباد مغان با مشکل جدی آب روبه‌رو هستند، تصریح کرد: باید آب و فاضلاب روستایی به تامین آب برای مردم این مناطق تلاش کند.

توسعه و محرومیت‌زدایی در  روستاهای پرجمعیت شمال استان اردبیل بسیار ضروری است

هوشنگ محمدی نماینده بیله‌سوار در شورای اسلامی استان اردبیل نیز در ادامه بیان کرد: بازنگری طرح‌های هادی و اقدامات و برنامه‌های عمرانی صورت گرفته با هدف توسعه و محرومیت‌زدایی در روستاهابه‌ویژه روستاهای پرجمعیت شمال استان اردبیل بسیار ضروری است.

وی تخلیه پسماند نیروگاه اتمی ارمنستان در رود ارس و آلودگی‌های آشکار در رودخانه مرزی ارس را بسیار نگران‌کننده دانست و گفت: تخلیه پسماند نیروگاه اتمی ارمنستان در رود ارس و آلودگی‌های آشکار در رودخانه مرزی ارس را بسیار نگران‌کننده است و یکی از مهم‌ترین علل افزایش سرطان نیز در شمال استان اردبیل این امر است.

محمدی با تاکید بر اینکه می‌توانیم آب سد عمارت را به شهرستان بیله‌سوار مغان انتقال دهیم تصریح کرد: باتوجه به این آب ارس به محل تخلیه پساب فاضلاب کشورهای همسایه تبدیل شده است ما می‌توانیم به جای حوزه آبریز ارس از آب سد عمارت برای آب شرب شهرستان بیله‌سوار استفاده کنیم.

نماینده بیله‌سوار در شورای اسلامی استان اردبیل تکمیل مجتمع‌های نیمه‌کاره آبرسانی در شهرستان بیله‌سوار را بسیار ضروری دانست و افزود: تکمیل مجتمع‌های نیمه‌کاره آبرسانی در شهرستان بیله‌سوار را بسیار ضروری است و باید متولی خاصی برای نگهداری از تاسیسات و شبکه‌های آبرسانی در مناطق روستای استان اردبیل اختصاص یابد.
منبع:خبرگزاری موج
انتهای پیام/

ارسال نظر