تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31425
تاریخ انتشار: ي, 1398/05/27 - 00:39
فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: همزمان با عید غدیر خم تندیس استاد شهریار در میدان آزادی این شهر نصب می شود.

به گزارش آران مغان، علی علایی فرماندار پارس آباد از رونمایی و نصب تندیس استاد محمد حسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار شاعر نامدار ایران و آذربایجان روز همزمان با عید غدیر خم در میدان آزادی (ورودی شهر از سمت اجیرلو) خبر داد و گفت: آیین رونمایی و نصب تندیس این شاعر بزرگ به صورت باشکوه و با حضور خانواده استاد شهریار و میهمانان، ادبا و شعرایی از مناطق مختلف کشور برگزار می شود.

وی روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی پارس آباد با اعلام اینکه شهریار از مفاخر ارزشمند کشورمان و دنیای اسلام و از بزرگترین شعرای همه تاریخ ایران است، ادامه داد: این شاعر پرآوازه محبوبیت خاصی در بین آحاد مختلف مردم فرهنگ دوست منطقه دارد.

علایی همچنین با اشاره به جایگاه والای شهریار و آثارش در ادبیات ایران و جهان ، از تغییر نام  میدان آزادی شهر پارس آباد به "استاد شهریار" خبر داد.

فرماندار پارس آباد در ادامه با بیان اینکه خرافات، تحریف ها و بدعت ها در مراسم عزاداری امام حسین(ع)، در حقیقت آب به آسیاب دشمن ریختن و حرکت در مسیر خواست دشمنان اسلام و انقلاب است، گفت: ورود بدعت ها و خرافات به مجالس و مراسم سوگواری آقا اباعبدالله الحسین(ع) از خواسته ها و اهداف دشمنان دین اسلام است و چهره اسلام را مخدوش می کند از این رو باید از کارهای خرافی و انحراف ها در سوگواری ها به شدت اجتناب شود.

وی با اشاره به نقش و وظیفه روحانیان در انتقال فرهنگ عاشورا به نسل جوان، افزود: مسوولان هیات های مذهبی، مبلغان، روحانیان و مداحان باید برای ترویج فرهنگ عاشورا و تببین فلسفه قیام عاشورا بیش از پیش تلاش کنند.

به گفته وی بدون اخذ مجوز از مراجع قانونی، هیچ کس در ماه محرم حق برپایی ایستگاه صلواتی و حسینیه در این منطقه نخواهند داشت.

علایی کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی را از انجام هر گونه فعالیت های تبلیغاتی زودهنگام برحذر داشت و ادامه داد: در ایام سوگواری امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت مساجد، تکایا و حسینیه ها و آئیین های عزاداری نباید به تریبون و فرصتی برای تبلیغ داوطلبان احتمالی مجلس تبدیل شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر