تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31426
تاریخ انتشار: ي, 1398/05/27 - 11:28
مدیرعامل منطقه آزاد ارس از افتتاح بزرگترین گل خانه خاورمیانه در منطقه آزاد ارس خبر داد.

به گزارش آران مغان، محسن نریمان در حاشیه نشست اعضای فراکسیون مناطق آزاد مجلس و نمایندگان امور مالیاتی و گمرک، از افتتاح بزرگترین گل خانه خاورمیانه خبر داد و گفت: این گل خانه با توجه به ویژگی‌هایی مانند مدرن و استاندارد بودن، از جمله 10 گل خانه برتر جهان محسوب خواهد شد که این منطقه را به قطب کشت محصولات گل خانه‌ای تبدیل خواهد کرد.

وی به شرایط مطلوب اقلیمی منطقه آزاد ارس پرداخت و گفت: این منطقه به دلیل وجود رود ارس و اراضی زایا، برای کشت‌های گل خانه‌ای منطقه‌ای بسیار مناسب است.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس، فاصله میان واردات و صادرات را در منطقه آزاد ارس، ۱۸۰ میلیون دلار ارزیابی کرد و با انتقاد از برخی قوانین، گفت: مناطق آزاد قوانین مخصوص خود را دارند و نباید قوانینی را متوجه این مناطق نمود که با روح سیاست‌های وضع شده در تضاد هستند و اگر مسائل قانونی عملیاتی شود، می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

نریمان از سفر ده میلیون نفر در سال گذشته به منطقه آزاد ارس خبر داد و گفت: سعی داریم خط آهن را از مسیر جلفا، آستارا، اصلاندوز به باکو برسانیم، همچنین خط آهنی دیگر را در مسیر جلفا، ماکو، چشمه سرا و ترکیه احداث کنیم.
انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر