تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31440
تاریخ انتشار: ج, 1398/06/01 - 12:13
استاندار اردبیل گفت: راه اندازی شهرک صنعتی مشترک اردبیل با جمهوری آذربایجان در حال مطالعه بوده تا در صورت برخورداری از توجیه اقتصادی شاهد بهره برداری از این مجموعه باشیم.

به گزارش آران مغان، اکبر بهنام‌جو روز پنجشنبه در کارگروه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید شهرستان اصلاندوز اظهار داشت: به منظور افزایش تعامل با کشور همسایه جمهوری آذربایجان ایجاد شهرک صنعتی مشترک در دستور کار قرار گرفته است.

وی از در حال مطالعه بودن ایجاد این شهرک صنعتی خبر داد و افزود: بعد از اتمام طرح مطالعاتی در خصوص زمان آغاز عملیات اجرایی و مکان یابی پروژه تصمیم گیری خواهد شد.

استاندار اردبیل ادامه داد: برخورداری از توجیه اقتصادی ایجاد شهرک صنعتی مشترک مورد تاکید هر دو طرف بوده تا از اجرایی شدن آن سودآوری اقتصادی و کارآفرینی محقق شود.

بهنام‌جو احداث خط ریلی اردبیل و جمهوری آذربایجان را از دیگر موارد مورد بحث با مسئولان آذری دانست و افزود: در خصوص چگونگی اجرای پروژه راه آهن و اتصال به دو کشور توافقات خوبی حاصل شده است.

وی از طی کردن مراحل پایانی اتصال خط زیلی آذربایجان به اردبیل خبر داد و گفت: یکی از شرکت‌های خصوصی با اعلام آمادگی برای طی مراحل ریل گذاری شرایط تسهیل و تسریع در تحقق این اتفاق مهم اقتصادی و تجاری را فراهم خواهد کرد.

استاندار اردبيل در ادامه با سفر به پارس آباد در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی و تسهیل و رفع موانع تولید اين شهرستان گفت: در سفر ریاست جمهوری، جاده‌های استان جزء مطالبات اصلی خواهد بود و برنامه‌ریزی برای احداث ۳۵۰ کیلومتر بزرگ‌راه طی سه سال آینده با اولویت جاده‌های شمال استان انجام خواهد شد.

وی افزود: استان اردبیل ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه دارد و تا پایان امسال این رقم به ۲۰۰ کیلومتر افزایش پیدا خواهد کرد.

بهنام جو از اتمام نقشه‌برداری اتصال راه آهن ایران به جمهوری آذربایجان خبر داد و بیان کرد: استان اردبیل با تولید ۴و نیم میلیون تن محصولات کشاورزی در سال و چشم‌انداز افزایش تولید محصولات تا ۵و نیم میلیون تن نیاز به توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی، جاده‌ای و هوایی دارد.

وی ادامه داد: توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در سند چشم‌انداز ۱۴۰۰ مورد بررسی و برنامه‌ریزی قرار گرفته که در همین جهت توسعه و احداث بزرگراه پارس آباد- اردبیل طی سه مناقصه در حوزه نقشه‌برداری و راه تا پایان سال انجام خواهد شد.

امام جمعه پارس آباد نیز در این جلسه، گفت: شهرستان پارس آباد به‌عنوان قطب کشاورزی مطرح بوده و فرودگاه شهرستان پارس آباد که بدون هیچ دلیلی تعطیل شده موجب نارضایتی و اعتراض اهالی منطقه شده است.

حجت الاسلام سيد سعيد رشادي با اشاره به عدم توسعه گردشگری در شهرستان پارس آباد، افزود: توسعه گردشگری باعث رونق اقتصادی و افزایش سطح اشتغال در منطقه می‌شود که خواستار برنامه‌ریزی مسؤولان در این زمینه هستیم.

گفتنی است؛ در ادامه مراسم استاندار اردبیل به مشکلات سرمایه‌گذاران شهرستان پارس آباد رسیدگی و برای حل مشکلات آنان قول مساعد داد.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر