تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31449
تاریخ انتشار: ش, 1398/06/02 - 01:26
همزمان با گرامی داشت هفته دولت مرکز رشد اقماری واحدهای فناور شهرستان پارس آباد مغان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری افتتاح شد.

به گزارش آران مغان، رئیس پارک علم و فناوری استان در آیین افتتاح مرکز رشد اقماری واحدهای فناور پارس آباد اظهار داشت: مرکز رشد اقماری واحدهای فناور شهرستان پارس آباد در پایش اولیه موفق به پذیرش 8 ایده قابل تجاری سازی برای طی مراحل پیش رشد شده است.

حبیب ابراهیم پور به نقش ارزنده و بی بدیل مراکز رشد در امر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان که از مولفه های اصلی اقتصادی مقاومتی مناطق است اشاره کرد و خواستار توجه ویژه به این مرکز از سوی مسئولان  شد.

وي با بيان اينكه ۵۶ محصول واحدهای فناور استان تجاری‌سازی شده که پنج مورد آن محصولات خود را صادر می‌کنند، گفت: در حال حاضر ۲۳۰ واحد فناور در استان اردبیل فعال است که نسبت به سه سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته‌ است.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل ادامه داد: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان استان هم از ۲۰ مورد به ۲۷ مورد رسیده که نسبت به سه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش نشان می دهد.

ابراهیم‌پور افزود: چهار رویداد شتاب گردشگری،کشاورزی،ورزشی و صنایع خلاق در استان برگزار شده و ۳۳ ایده موفق این پارک با محوریت صنایع خلاق و فناوری‌های نرم در رویداد شتاب به ثبت رسیده‌ است.

وی با اشاره به ایجاد کارخانه نوآوری در استان گفت: این کارخانه بعنوان چهارمین کارخانه نوآوری کشور با هدف توسعه و بسترسازی‌های لازم برای جلب مشارکت سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی و شتاب دهنده‌های استانی در چهار حوزه کشاورزی، ،ساختمان ،گردشگری و فرآوری های صنعت چرم ایجاد شده‌ است.

پارک‌های علم و فناوری به عنوان یکی از مهم‌ترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش بنیان و محیطی مناسب برای استقرار ، توسعه و شکوفایی موسسات و شرکت‌های دانش بنیان هستند که در تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه‌ها و سایر موسسه‌های پژوهشی به فعالیت‌های فناوری اشتغال دارند و هدف اصلی آن بعنوان یک نهاد فناورانه ، افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت موسسه‌های متکی بر فناوری است.

منبع: ايرنا

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر