تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31456
تاریخ انتشار: پ, 1398/06/07 - 10:36
با ایجاد بزرگترین شهرک گلخانه ای کشور در پارس آباد ، این منطقه در حال تبدیل شدن به قطب کشت گلخانه ای کشور است.

به گزارش آران مغان، بزرگترین شهرک گلخانه ای کشور با مساحت 1500 هکتار در شهرستان پارس آباد اجرا می شود که با اتمام آن برای 20هزار نفر فرصت اشتغال فراهم می شود.

استاندار اردبیل در حاشیه بازدید از این گلخانه گفت: در منطقه پارس آباد شبکه گلخانه ای در حال توسعه است و  تا الان 250 هکتار واگذار شده و تا 1500 هکتار نیز جا دارد.

اکبر بهنامجو افزود: هم اکنون گلخانه 10 هکتاری فیروز آباد با سرمایه گذاری 350 میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی در حال احداث است که با بهره برداری از فاز اول این گلخانه صادرات محصولات به کشورهای حوزه خلیج فارس و حوزه قفقاز فراهم شد.

سرمایه گذار گلخانه ی فیروزآباد گفت: 3 هکتار از این گلخانه احداث شده و 40نفر مشغول به کار شده اند وبا تکمیل و راه اندازی فازهای 2 و3 حدود 150 نفر مشغول به کار خواهند شد.

گوهری افزود: محصولاتی مانند  فلفل دلمه ای رنگی، گوجه چری در دو رقم،گوجه فرنگی، فلفل کافی در این گلخانه تولید  به کشورهای روسیه بلاروس وعراق نیز صادر می شود.

بنی عامری مجری طرح توسعه گلخانه ای کشور نیز بیان داشت: دشت مغان بی تردید یکی از قطب های گلخانه ای کشو خواهد شد.  بطوری که پیش بینی می کنم در یک سال آینده سطح گلخانه های مغان  به 10برابر سال گذشته خواهد رسید واین توسعه ادامه خواهد داشت و حداقل تا بیش از 5هزار هکتار در منطقه مغان قابلیت توسعه گلخانه ها وجود دارد.

با اتمام طرح 10ساله توسعه گلخانه های کشور در سال 1404 بیش از 58 هزار هکتار گلخانه در کشور راه اندازی خواهد شد  که از این مقدار 5هزار هکتار در دشت مغان ایجاد و راه اندازی می شود.

انتهای پیام/ خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر