تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31464
تاریخ انتشار: ج, 1398/06/08 - 17:54
امام جمعه پارس آباد گفت: پیام عاشورا که مبتنی بر آرمان‌های قیام سیدالشهدا(ع) است، باید همواره در زندگی ما جاری باشد و عزاداری سیدالشهدا(ع) نباید تنها به محرم محدود شود.

به گزارش آران مغان، حجت الاسلام سید سعید رشادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه پارس آباد، اظهار کرد:  برای دومین سال متوالی تجمع بزرگ و باشکوه 8 محرم در شهرستان پارس آباد برگزار خواهد شد و این برنامه به‌صورت مستقیم از شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌شود.

وی  با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم افزود: نباید توجه به امام حسین(ع) را تنها به ماه محرم محدود کنیم، امام حسین (ع) پیام‌های بسیاری دارد که دفاع از مظلوم و پیاده کردن احکام الهی از جمله آن‌ها است.

امام جمعه پارس آباد با اشاره به اینکه شرکت در عزاداری و گریه در عزای امام حسین (ع) باعث پاکی روح و آمرزش گناهان می شود، گفت: حضور جوانان و نوجوانان در مراسم عزاداری محرم در حقیقت نشان از رویش‌های انقلاب اسلامی است.

رشادی بیان کرد: ما نباید توجه به آرمان‌های امام حسین(ع) را تنها تا به ایام محرم و به‌خصوص دهه اول آن محدود کنیم بلکه باید در تمام طول سال برای تحقق پیام‌ها و آرمان‌های قیام سیدالشهدا(ع) تلاش کنیم.

وي با بيان اينكه همه ما عاشق سالار شهیدان هستیم، از دست‌اندرکاران برگزاری مراسم شبیه‌خوانی خواست در برگزاري آيين شبيه خواني خيابانها و ميادين اصلي كه مسیر تردد مردم و خودروها هستند مسدود نكنند.

خطيب نمازجمعه پارس آباد با اشاره به سالروز شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر در سال 60 تاکید کرد: امیدواریم مسؤولان دولت شهیدان رجایی و باهنر را الگوی خود قرار دهند.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر