تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31483
تاریخ انتشار: س, 1398/06/12 - 18:23
"غلامرضا حسن پور" بیمار دچار مرگ مغزی در پارس آباد امروز (سه شنبه) از طریق اورژانس هوایی جهت اهدای اعضا به بیمارستان امام رضا (ع) اردبیل منتقل شد.

به گزارش آران مغان، بیمار مرگ مغزی غلامرضا حسن پور ساکن شهرستان پارس آباد که 9 شهریور ماه جاری بر اثر ایست قلبی دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده ایثارگرش جهت اهدای عضو از طریق اورژانس هوایی به بیمارستان امام رضا (ع) اردبیل منتقل شد.

این بیمار ۵۲ ساله که چهار روزی بود در آی سی یو بیمارستان امام خمینی (ره) پارس آباد تحت مراقبت ویژه بستری بود با رضایت خانواده و هماهنگی های صورت گرفته با تایید نهایی مرگ مغزی توسط پزشکان جهت اهدای عضو به تهران اعزام می شود تا با اهدای اعضایش در این ماه ایثار و شهادت، روحی تازه در کالبد بیماران نیازمند پیوند عضو باشد.

از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون ۲ مورد اهدای عضو در پارس آباد مغان انجام شده است و این شهرستان در زمینه اهدای اعضای بیماران مغزی از جمله شهرستانهای پیشرو در کشور می باشد.

تصمیم اهدای عضو، یك تصمیم بسیار حساس و مهم برای فرد اهدا كننده و یا خانواده اش است و بطور معمول چالش های احساسی بسیاری در این مسیر وجود دارد كه می توان با فرهنگ سازی و تبیین اهمیت این تصمیم كه زیباترین جلوه از ایثار و از خودگذشتگی است، بخش قابل توجهی از این چالش های احساسی را مدیریت كرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر