تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31504
تاریخ انتشار: ي, 1398/06/24 - 11:44
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از ایجاد سایت پرنده‌نگری در منطقه تپراق‌کندی پارس‌آباد مغان با توجه به قابلیت‌های گردشگری این منطقه خبر داد.

به گزارش آران مغان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با حضور در پارس آباد از اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد، منطقه حفاظت شده مغان، پاسگاه محیط بانی شهید جزایری علملو، پاسگاه محیط‌ بانی اصلاندوز، سایت احیای آهوی مغان و تالاب تپراق کندی بازدید کرد.

سعید شهند در بازدید از تالاب تپراق کندی، با اشاره به اهمیت این تالاب به دلیل واقع شدن در کناره رودخانه ارس که باعث بوجود آمدن محیط بسیار جذاب و زیستگاهی مناسب برای پرندگان آبزی و کنار آبزی شده است افزود: پرنده‌نگری در این منطقه به عنوان یکی از ظرفیت‌های قابل توجه اکوتوریسم برای علاقه مندان به طبیعت گردی است و تمهیدات لازم بمنظور استقرار سایت پرنده‌نگری در تالاب تپراق کندی صورت خواهد گرفت.

وی همچنین با حضور در پاسگاه محیط بانی شهید جزایری علملو و دیدار با محیط بانان منطقه از سایت احیای و تکثیر آهوی مغان بازدید و مسایل و مشکلات منطقه را بررسی و با رضایت بخش خواندن وضعیت سایت احیای آهوی مغان موارد لازم جهت پیشبرد بهتر اهداف محیط زیستی در سایت تکثیر را یادآوری نمود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در ادامه این سفر پس از بازدید از ساختمان اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان پارس‌آباد و پاسگاه محیط‌ بانی شهرستان اصلاندوز از نزدیک با محیط‌بانان و کارکنان این اداره دیدار و گفتگو کرد.

شهرستان پارس آباد با وسعت 1923 کیلومتر مربع مساحت در شمال غرب استان اردبیل واقع گردیده و پس از مرکز استان، دومین شهرستان پرجمعیت استان اردبیل می باشد.

منبع:روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست اردبیل

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر