تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31508
تاریخ انتشار: د, 1398/06/25 - 02:00
برای جلوگیری از لغو پروازهای اردبیل؛
فرودگاه پارس‌آباد مغان جایگزین فرودگاه اردبیل می‌شود
استاندار اردبیل گفت: به منظور پیشگیری از کنسل شدن پروازها و برگشت آنها به تهران در شرایط نا مساعد جوی فرودگاه پارس آباد مغان جایگزین فرودگاه اردبیل می شود.

به گزارش آران مغان، اکبر بهنام جو در دیدار با مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: در این دیدار مصوب شد با هماهنگی و همکاری استانداری اردبیل و شرکت فرودگاه ها، فرودگاه پارس آباد تجهیز کامل شود و پروازهای مستقیم از این فرودگاه به تهران نیز انجام شود.

وی با بیان اینکه گاهی وقت ها به دلایل نامساعد بودن شرایط جوی پروازهای تهران- اردبیل کنسل می شد گفت: به جهت مه گیر بودن محل فرودگاه و موقعیت جغرافیایی آن گاهی اوقات هواپیما ها قادر به فرود نبوده و مجبور به برگشت می شدند با این تفاهم نامه این مشکل حل می شود.

استاندار اردبیل افزود: در این شرایط ساعت پرواز های اردبیل و پارس آباد هماهنگ شده و قبلا به اطلاع شهرواندان خواهد رسید.

بهنام جو افزود: با تجهیز فرودگاه پارس آباد مغان سوخت گیری در این فرودگاه انجام می گیرد و این اقدام در آینده نزدیک به افزایش مستقیم پروازها کمک می کند.

وی همچنین با بیان اینکه باند اصلی فرودگاه اردبیل تا مهرماه آماده بهره برداری خواهد شد گفت: در جلسه ای با پیمانکار این باند مقرر شد در صورت مساعد بودن شرایط جوی عملیات زیرسازی به اتمام می رسد و عملیات روکش و  آسفالت ریزی در فصل پاییز انجام می شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه استانداری پیگیر مشکلات پروازهای استان است گفت: مساله فرودگاه ها و انجام به موقع پروازها یک مساله استراتژیک و مهم است و تاثیر مستقیم در دیدگاه سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی دارد.
انتهای پیام/

ارسال نظر