تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31509
تاریخ انتشار: س, 1398/06/26 - 18:10
دفتر انجمن سینمای جوان شهرستان پارس آباد با حضور مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبيل در محل سينما انقلاب پارس آباد افتتاح شد.

به گزارش آران مغان، دفتر نمایندگی انجمن سینمای جوان شهرستان پارس آباد همزمان با مراسم گرامیداشت روز سینما با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان اردبیل، مسئول انجمن سینمای استان، فرماندار، شهرداری و شورای اسلامی شهر پارس آباد و جمعي از مسئولان افتتاح شد.

سید ناصر اسحاقی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این مراسم، اظهار کرد: سال‌ها بود فعالین عرصه سینمای پارس‌آباد این مطالبه را داشتند که متأسفانه زیرساخت‌ها آماده نبود و امروز دفتر انجمن سینمای جوانان شهرستان پارس‌آباد را همزمان با روز گرامیداشت ملی سینما افتتاح شد.

وی گفت: با همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان سینمای جوانان کشور و با پیگیری و همکاری فرمانداری و شهرداری و شورای اسلامی پارس‌آباد، این مهم به وقوع پیوست و ان‌شاءالله شاهد پیشرفت و توسعه علاقمندان در حوزه فیلم در این شهرستان خواهیم بود.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: از علاقمندان در حوزه فیلم انتظار است که با اولویت آسیب‌های اجتماعی، کسب و کار استان، معرفی پتانسیل‌ها و توانمندی‌های گردشگری و فرهنگی و هنری استان تلاش کنند تا سیمای استان را از دریچه دوربین چشم‌گیرتر به کشور و دنیا نشان دهند.

اسحاقی در خصوص کمک هزینه چاپ کتاب هنرمندان گفت: از هنرمندانی که کتاب چاپ کنند بعد از مجوز و چاپ کتاب با توجه به قیمت کتاب گاهی ۲۰۰ و ۳۰۰ جلد کتاب خرید می‌کنیم تا کمک هزینه‌ای برای ایشان باشد.

وی در خصوص بیمه هنرمندان تصریح کرد: اکیپی از صندوق اعتباری هنر که موضوع بیمه هنرمندان را پیگیری می‌کنند در استان هستند و به همه شهرستان‌ها رفته و با یک یک هنرمندان ارتباط خواهند داشت. 

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل خاطرنشان كرد: این اکیپ طی دو روز آینده به شهرستان پارس‌آباد می‌آیند و همه مشکلات بیمه‌ای هنرمندان باید حل شود.

تجلیل از فعالان و پیشکسوتان حوزه سینما از بخش های دیگر برنامه های بزرگداشت روز سینما در پارس آباد بود.

شهرستان پارس‌آباد بیش از ۵۰۰ نفر هنرمند دارد که ۵۰ نفر آن‌ها به‌طور فعال در حوزه فیلم فعالیت دارند.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر