تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31513
تاریخ انتشار: چ, 1398/06/27 - 18:42
مسؤول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: چهاردهمین مورد مرگ مغزی استان اردبیل که مربوط به رزمنده‌ای سرافراز بود برای اهداء عضو به تهران اعزام شد.

به گزارش آران مغان، سال‌های جوانی را در جبهه‌ها سپری کرد و آرام آرام گام در جای پای انسان‌هایی گذاشت که تاریخ نامشان را تا ابد به یادگار نگاه داشته است.

این‌ بار یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و بازنشسته نیروی انتظامی دعوت حق را لبیک گفت و نفسی در کالبد بیماران نیازمند لیست انتظار پیوند شد.

مجید محمد‌غریبانی در اين خصوص اظهار کرد: چهاردهمین مورد اهداء عضو استان اردبیل در سال‌جاری جهت پیوند به تهران اعزام شد.

وی گفت: «عبدالله کارگر» اهل و ساکن شهرستان پارس‌آباد در بامداد ۱۷ شهریور به‌ دلیل عارضه قلبی در بیمارستان امام خمینی(ره) پارس‌آباد بستری شده بود.

مسؤول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: این بیمار 53 ساله در دومین روز بستری‌اش به‌علت افت هوشیاری از نظر علایم مرگ مغزی مورد بررسی قرار گرفت.

غریبانی افزود: در تاریخ 25 شهریور با بالگرد اورژانس به بیمارستان امام رضا(ع) اردبیل منتقل شد و مرگ مغزی‌اش توسط پزشکان تایید و با رضایت و ایثار و فداکاری خانواده‌ی بیمار، پیکر وی جهت اهدای عضو بامداد امروز به تهران اعزام شد و با اهدای عضو به پنج نفر زندگی دوباره بخشید.

او در اوج بندگی، اگر چه از قافله شهدا عقب ماند ولی عاقبتی شهادت‌گونه پیدا کرد و به خیل عظیم ایثارگران اهدای عضو پیوست.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر