تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31514
تاریخ انتشار: چ, 1398/06/27 - 18:48
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد گفت: در سال زارعی جاری 4هزار و 25 هکتار از مزارع این شهرستان به زیر کشت ذرت علوفه‌ای رفته و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۶۱ هزار تن ذرت علوفه‌ای برداشت شود.

به گزارش آران مغان، حسن نظیفی در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش‌بینی برداشت بیش از ۱۶۱ هزار تن ذرت علوفه‌ای از مزارع شهرستان پارس آباد اظهار کرد: در سال زارعی جاری ۴هزار و ۲۵ هکتار از مزارع این شهرستان به زیر کشت ذرت علوفه‌ای رفته که از این میزان ۷۷۰ هکتار آن کشت اول و بیش از ۳هزار هکتار به صورت کشت دوم است.

وی در خصوص اقدامات انجام گرفته در خصوص مبارزه با آفت‌های مختلف  افزود: به‌منظور دسترسی به حداکثر تولید ذرت علوفه‌ای در سال‌جاری در سطح سه‌هزار هکتار، طرح مقابله با آفات و بیماری‌های مختلف از جمله آگروتیس، کارادرینا و پیرائوستا(ساقه‌خوار) انجام شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد بیان کرد: برای کشت ذرت علوفه‌ای طی سال‌جاری حدود ۱۴۰ تن بذور مناسب بین کشاورزان ذرت‌کار این شهرستان توزیع شد.

وی تصریح کرد: ذرت علوفه‌ای جزو گیاهانی است که ارزش اقتصادی بالایی داشته و در عین حال در زمین‌های کشاورزی با خاک فقیر نیز به خوبی رشد می‌کند، امسال ارقام دیررس و میان‌رس در مزارع کشاورزی این شهرستان کشت شده و برداشت به‌صورت مکانیزه با دستگاه چاپر انجام می‌شود.

نظیفی تاکید کرد: با توجه به فعالیت دامداری‌ها و وجود دام‌های سبک و سنگین در شهرستان پارس آباد، کشت ذرت علوفه‌ای می‌تواند نقش بسزایی در اشتغال، تامین خوراک دام، افزایش تولید گوشت قرمز و شیر داشته باشد. 

وجود بالغ بر ۱۰ هزارو ۲۰۰ کندو در شهرستان پارس آباد/ تولید بیش از ۱۶۰ تن عسل در سال

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد در ادامه با اشاره به تولید بیش از ۱۶۰تن عسل در این شهرستان اظهار داشت: تعداد کندوهای زنبور عسل شهرستان بالغ بر ۱۰هزار و ۲۰۰ کندو بوده که ۱۰۰ درصد آنها به‌صورت مدرن هستند.

وی افزود: ۱۲۸ نفر در شهرستان پارس آباد به امر زنبورداری و تولید عسل مشغول بوده و میزان تولید عسل این شهرستان ۱۶۳ تن است که کل تولیدی این محصول مصرف سرانه شهرستان می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد در ادامه سخنان خود افزود: با هماهنگی مدیریت ترویج کشاورزی استان و همچنین سازمان نظام مهندسی کشاورزی در طول سال دوره‌های فنی و تخصصی در ارتباط با اصول پرورش صنعتی زنبور عسل در مرکز شهرستان و بخش‌های تابعه اجرا می شود.

انتهای پیام/ فارس

ارسال نظر