تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31521
تاریخ انتشار: ش, 1398/06/30 - 13:25
سرپرست پایگاه انتقال خون پارس آباد گفت: از ابتدای محرم تاکنون بیش از 450 نفر با حضور در پایگاه انتقال خون شهرستان پارس آباد اقدام به اهدای خون کرده اند.

خانم کامیلا بهمنی سرپرست پایگاه انتقال خون شهرستان پارس آباد در کفت وگو با خبرنگار آران مغان اظهار داشت: از اول ماه محرم تا کنون (21 محرم) در مجموع 570 نفر اهداکننده خون به پایگاه انتقال خون شهرستان پارس آباد مراجعه کرده‌اند که از این تعداد 450 نفر موفق به اهدای خون شده‌اند.

به گفته وی، 50 نفر از این تعداد برای نخستین‌بار مراجعه و به لیست اهداکنندگان خون شهرستان اضافه شده‌اند.

بهمنی به استقبال کم بانوان در اهدای خون به نسبت آقایان در شهرستان پارس آباد اشاره کرد و از بانوان پارس آبادی خواست در اهدای خون خود که یک سنت حسنه و خداپسندانه بوده مشارکت موثرتری داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه متقاضیان از سن 18 تا 60 سال با داشتن کارت ملی می‌توانند برای اهدا خون به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند، افزود: افراد مصرف کننده آنتی بیوتیک و یا دچار عفونت‌های سرماخوردگی و ویروسی نمی‌توانند خون بدهند.

بهمنی همچنین با اعلام اینکه طرح نذر خون تا پایان صفر در پایگاه انتقال خون پارس آباد برای کسانی که مایل به اهدای خون خود در قالب نذر هستند، ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: در این راستا پایگاه انتقال خون شهرستان پارس آباد همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت 7:30 تا 13 آماده خون گیری از شهروندان می باشد.

سرپرست پایگاه انتقال خون شهرستان پارس آباد از اهداکنندگان خون خواست اهدای خون خود را به روزهای خاص موکول نکنند و به منظور نجات جان بیماران در همه‌ی روزهای سال با پایگاه انتقال خون همراه باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر