تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31532
تاریخ انتشار: س, 1398/07/02 - 09:04
رئیس اتاق اردبیل با اشاره به معطل ماندن پروژه اتصال خط ریلی جمهوری آذربایجان به نقطه صفر مرزی پارس‌آباد گفت: مقامات آذربایجانی با این پروژه موفقت کرده‌اند و فقط تائید مسئولان ایرانی را می‌خواهند که هنوز محقق نشده است.

به گزارش آران مغان، حسین پیرموذن در شصت و نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل اظهار کرد: با وجود موافقت مسوولان جمهوری آذربایجان با اتصال خط ریلی این کشور به نقطه صفر مرزی پارس‌آباد، هنوز نتوانسته‌ایم موافقت مسئولان ایرانی را در این زمینه بگیریم و احداث این خط حدود 4 کیلومتری معطل مانده است.

وی افزود: در پروژه اتصال ریلی استان اردبیل به جمهوری آذربایجان که چند سال گذشته مطرح شده، هزینه تکمیل ریل‌گذاری تا نقطه صفر مرزی پارس‌آباد توسط طرف آذربایجانی تکمیل می‌شود و فقط موافقت طرف ایرانی نیاز است که تا این لحظه تأمین نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل با تأکید بر اینکه توسعه خطوط ریلی یکی از راه‌های افزایش صادرات و رشد اقتصادی منطقه است، تصریح کرد: ازاین‌رو باید مسئولان استانی اجرای پروژه اتصال استان اردبیل به خط ریلی جمهوری آذربایجان را پیگیری کرده و موجبات توسعه استان اردبیل را بیش‌ازپیش فراهم کنند.

رئیس اتاق اردبیل با اشاره به اینکه در جلسه قبلی شورای گفتگوی اردبیل، مشکلات شهرک‌های صنعتی استان موردبررسی قرار گرفت، گفت: در حال حاضر زیرساخت‌های لازم و مناسب برای سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل مهیا نیست اما مسوولان شهرک‌های صنعتی پیگیر حل مشکلات شهرک‌های صنعتی استان هستند و امیدواریم که مشکلات موجود در این شهرک‌ها به‌طور کامل رفع شود تا زمینه سرمایه‌گذاری فعالان بخش خصوصی در بیش‌ازپیش فراهم شود.

پیرموذن تصریح کرد: یکی از راه‌های توسعه صادرات و رشد اقتصادی استان توجه ویژه به تولیدات صادرات محور بوده و در این راستا باید اقدامات اساسی در این حوزه انجام گیرد و برای نمونه متأسفانه صنایع تبدیلی موجود در استان اردبیل از تکنولوژی‌های نوین برخوردار نبوده و ازاین‌رو توان رقابت با سایر استان‌ها و کشورها را ندارند.

او با اشاره به اینکه صنایع تبدیلی و غذایی در استان اردبیل با ضعف جدی مواجه است، افزود: متأسفانه علی‌رغم جایگاه مناسب استان اردبیل در بخش کشاورزی کشور کارخانه‌های صنایع تبدیلی و غذایی در استان اردبیل در سطح قابل قبولی وجود نداشته و اغلب واحدهای لبنیاتی استان اردبیل به دلایل مشکلاتی به تعطیلی کشانده شده است و یکی از دلایل مهم آن عدم استفاده از تکنولوژی‌های نوین برای صادرات محصولات و رقابت با سایر واحدهای تولیدی در بازار جهانی است.

پیرموذن گفت: در راستای حل مشکلات موجود در حوزه صنایع تبدیلی استان اردبیل باید کمیته ویژه برای به‌روزرسانی صنایع تبدیلی استان تشکیل یافته و اقدام اساسی برای ورود به بازار جهانی با استفاده از علم روز و تکنولوژی‌های نوین انجام گیرد.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر