تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31552
تاریخ انتشار: د, 1398/07/08 - 22:54
یادواره شهدای محله فرودگاه شهرستان پارس آباد در آخرين روز هفته دفاع مقدس با حضور مسئولین، خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و اقشار مختلف مردم در مسجد المهدی (عج) برگزار شد.

به گزارش آران مغان، حجت الاسلام پرویز احمدیرئيس دفتر امام جمعه پارس آباد در اين مراسم، آشنا سازی نسل جوان انقلاب با فداکاری‌ها و رشادت‌های شهدا که برای امنیت، آرامش و آزادی کشور رقم خورده است را یکی از مهمترین وظایف مسئولان دانست و گفت: بیان فراز‌هایی از وصیت نامه شهدا، بازگویی شرح عملیات‌های آن دوران و حال و هوای جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و خاطراتی که از زبان یادگاران دوران دفاع مقدس بیان می‌شود می‌تواند در دستیابی به این هدف موثر واقع شود.

حجت الاسلام پرويز احمدی با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و فداکاری برای مردم به عنوان یک سند افتخار از دوران دفاع مقدس محسوب می‌شود، افزود: هفته دفاع مقدس یادآور هشت سال دفاع و حماسه که حقیقتاً آزمونی بزرگ برای اثبات قدرت ایمان، حقانیت و پایداری پیروز ملت ایران بود.

وی به مواضع انقلاب اسلامی در دوران جنگ پرداخت و گفت: جمهوری اسلامی ایران در ابتدای جنگ در زمینه تجهیزات نظامی پیشرفت آنچنانی نداشت و جوانان این مرز و بوم از جان خود گذشتند و مانع فروپاشی این انقلاب اسلامی شدند و اکنون می‌بینیم که جوانان معاصر با تلاش خود باعث پیشرفت ایران اسلامی در حوزه¬های مختلف شدند و دست بیگانگان را از این مرز و بوم کوتاه کردند.

رئيس دفتر امام جمعه پارس آباد، رزمندگان دفاع مقدس، ایثارگران و مدافعان حرم را شاگردان ممتاز مکتب امام حسین دانست و تاکید کرد: رزمندگان و ایثارگران افرادی بودند که جان خود را برای اعتلای ارزش‌های دینی، آزادی، انقلاب و تمامیت ارضی کشور فدا کردند.

شعر گوئی توسط پدر شهید ابوالفضل پاشاپور در وصف شهدا و مداحی از ديگر بخشهای این يادواره بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر