تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31563
تاریخ انتشار: د, 1398/07/15 - 23:49
استاندار اردبیل از اعلام آمادگی بخش خصوصی برای احداث پایانه ریلی پارس‌آباد و اتصال آن به جمهوری آذربایجان خبر داد.

به گزارش آران مغان، اکبر بهنامجو در نشست تخصصی اقتصاد در اردبیل با محوریت کشاورزی و منابع طبیعی اظهار کرد: دومین نشست اقتصادی کشاورزی و منابع طبیعی در حالی برگزار شد سعی کردیم مشکلات و چالش‌های بخش کشاورزی، گردشگری، صنعت و خدمات استان را با محوریت فعالان این عرصه مورد رصد قرار داده و برای رفع موانع پیش رو هدفگذاری درستی را داشته باشیم.

وی با قدردانی از ارائه گزارش مرکز تحقیقات کشاورزی استان اردبیل بر ضرورت تعامل و ارتباط این مجموعه با مراکز دانشگاهی و بدنه نخبگی استان تاکید و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود تمامی پژوهش‌ها و فعالیت‌های فناورانه به نقطه کاربردی رسیده و ما بتوانیم با هماهنگی بهتر خروجی مناسبی را در کارها شاهد باشیم.

استاندار اردبیل افزود: کشت و صنعت به عنوان یک بنگاه عظیم اقتصادی در این استان با همراهی بخش خصوصی به نقطع تحول رسیده و قطعا با تقویت حمایت از این مجموعه می‌توانیم از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آن در راستای تحول اقتصادی استان استفاده کنیم.

بهنامجو گفت: باید به سمتی حرکت کنیم تا بیشترین بهره‌وری را در حوزه تولید و همچنین ارزش افزوده از محل صادرات این محصولات انجام دهیم که به یقین صادرکنندگان ما باید به جای صادرات محصولات خود به کشور عراق از طریق پایانه مرزی بیله‌سوار بتوانند صادرات خود را به راحتی به آذربایجان انجام دهند.

وی ادامه داد: بخش خصوصی برای احداث پایانه ریلی پارس‌آباد و اتصال آن به جمهوری آذربایجان اعلام کرده که با برآورد هزینه 150 میلیارد تومانی امیدواریم با انتشار فراخوان و جذب کامل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بتوانیم مقدمات این کار را فراهم کنیم.

استاندار اردبیل تصریح کرد: بخش خصوصی برای تامین این منابع اعلام آمادگی کرده و حتی همین امروز بیش از 70 میلیارد تومان از این منابع آماده شده که انتظار می‌رود با اتصال خط ریلی اردبیل به پارس‌آباد، مقدمات راه‌اندازی این پایانه نیز مهیا شود.

بهنامجو به اهداف برگزاری این نشست با استفاده از ظرفیت استان به ویژه در حوزه تحولی کشاورزی اشاره کرد و افزود: چشم‌انداز توسعه استان با برگزاری این نشست‌ها و مشارکت بالای متخصصان و پژوهشگران امیدبخش است و بعید به نظر می‌رسد در چنین فضایی خلا کار و بهبود فرآیندها اتفاق بیفتد.

رئیس شورای اقتصاد استان اردبیل گفت: ما در گام اول این جلسات سعی داریم در حوزه کشاورزی به صورت تخصصی بحث صنایع تبدیلی و تکمیلی و نیاز استان را در این بخش مورد نقد و بررسی قرار دهیم و در هفته‌های آینده موضوعاتی نظیر توسعه آبیاری تحت فشار و مدرن و همچنین تولید محصولات صادرات محور در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بهنامجو اظهار کرد: این جای خوشحالی است که ما در آخرین رتبه‌بندی توسعه آبیاری تحت فشار و مدرن در اراضی استان از جایگاه بیست و نهم به نهم کشور ارتقا یافتیم و تلاش بر این است تا پایان سال این جایگاه سیر صعودی به خود گرفته و رتبه دوم را به دست آوریم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

ارسال نظر