تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31565
تاریخ انتشار: ش, 1398/07/27 - 19:59
هنوز خبری از پشت پرده این تصمیم استاندار اردبیل در دست نیست اما گمان می رود چراغ سبز وزارت کشور برای این جابجایی متکی بر قبول دلایل بهنامجو در «اضطراری» بودن ...

به گزارش آران مغان به نقل از تابناك، چهاردهم تیرماه جاری بود که جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور در واکنش به شایعه رفتن اکبر بهنامجو استاندار اردبیل به گیلان و پذیرش مسئولیت استانداری گیلان، گفت: استاندار اردبیل در این استان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و قرار نیست بهنامجو به عنوان استاندار گیلان جابجا شود.

اما معاون سیاسی وزیر کشور در این مجال خبر مهمی را داد و گفت: طی بخشنامه‌ای جز در موارد اضطرار هرگونه تغییر فرمانداران و استانداران را متوقف کردیم چرا که عملا وزارت کشور و ستاد انتخابات وارد مرحله اجرایی و عملیاتی شده است.

عرف بیان کرد: در چنین شرایطی که عملیات براساس تقویم انتخابات در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز با محوریت استانداران و فرمانداران شروع شده تغییر آنها هیچ معنایی ندارد و ما قطعا از این امر اجتناب می‌کنیم.

این در حالی است که استاندار اردبیل تنها چندماه مانده به انتخابات و برغم ممنوعیت هر گونه جابجایی فرمانداران در اقدامی غیرمنتظره، جواد زنجانی را از سمت فرمانداری اردبیل عزل و مسعود امامی یگانه معاون امور عمرانی استانداری و عضو و رئیس هیئت بازرسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان اردبیل را به سرپرستی فرمانداری اردبیل برگزید.

هنوز خبری از پشت پرده این تصمیم استاندار اردبیل که البته از اختیارات او بحساب می آید در دست نیست اما گمان می رود چراغ سبز وزارت کشور برای این جابجایی راساً متکی بر دلایل خود این وزارتخانه و یا قبول دلایل بهنامجو در «اضطراری» بودن چنین تغییری بوده باشد؛ امری که انتظار می رود در راستای شفافیت اقدامات دولت، افکار عمومی در صورت فقدان قیود و ملاحظات خاص حق داشته باشند از آن مطلع شوند.

ضمناً با انتصاب جواد زنجانی به سمت مدیرکلی امور شهری استانداری اردبیل، این گمانه منتفی است که او را به خاطر قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مسئولیت های دولتی کنار گذاشته باشند.

در جابجایی های مدیریتی اخیر استاندار اردبیل که فرزاد قلندری مدیرکل دفتر استاندار به سمت سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری و امامی یگانه معاون امور عمرانی به سرپرستی فرمانداری اردبیل معرفی شدند، آنچه که واجد حساسیت و اهمیت و احیاناً واکنش برانگیز خواهد بود، تنزل جایگاه جواد زنجانی است.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر