تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31570
تاریخ انتشار: ش, 1398/07/27 - 22:17
مدیرعامل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه سویا با ۲درصد ناخالصی و ۱۲ درصد رطوبت ۲۹ هزار و ۶۳۳ ریال تعیین شده است.

به گزارش آران مغان، علی نوبخت در جلسه هماهنگی خرید سویا در شهرستان بیله‌سوار اظهار كرد: امسال پیش‌بینی می‌شود ۲۲ هزار تن سویا در این استان برداشت شود که ۹۵ درصد آن در ۲ شهرستان پارس‌آباد و بیله‌سوار خواهد بود.

وی گفت: با توجه به اینکه بیشترین محصول در شمال استان و در شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار است جهت سهولت دسترسی کشاورزان مراکز مباشر خرید در شهرستان پارس‌آباد نیز تعیین و کشاورزان می‌توانند به آن مراکز مراجعه و سویای خود را تحویل دهند.

مدیرعامل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل با توصیه کشاورزان به خودداری از برداشت زودهنگام محصول، اظهار داشت: خرید سویا از کشاورزان از پنجم آبان ماه آغاز خواهد شد.

فرماندار بیله سوار مغان نیز در این جلسه گفت: چهار مرکز خرید با نظارت اداره غله و خدمات بازرگانی در این شهرستان محصول سویای کشاورزان را خریداری می‌کنند.

حسن قبادی اظهار کرد: خرید سویا از کشاورزان مغان از پنجم آبان ماه آغاز خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۷ هزار تن سویا از مزارع شهرستان بیله‌سوار برداشت شود.

وی افزود: شهرستان بیله‌سوار قطب تولید سویا در استان و کشور بوده و امسال بیش از ۷۵ درصد سویای استان در بیله‌سوار تولید و برداشت خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر