تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31612
تاریخ انتشار: د, 1398/08/13 - 17:02
مردم ولایت مدار شهرستان پارس آباد در یوم الله 13 آبان ندای استکبار ستیزی سر داده و انزجار خود را از سیاست های کشورهای غربی و ایادی آنها در منطقه ابراز کردند.

به گزارش آران مغان، همزمان با سراسر كشور، راهپیمایی و تجمع ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استكبار جهانی، روز دانش‌آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریكا به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) در نقاط مختلف شهرستان مرزي پارس آباد برگزار شد.

این مراسم که در پارس آباد مغان از میدان سپاه تا چهارراه امام خميني (ره) این شهر برگزار شد، حضور گسترده و پرشور اقشار مختلف جامعه به ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان، مسئولان، روحانیون و طلاب و کارکنان ادارات مختلف این شهرستان را به همراه داشت.

همه آمده بودند، زن و مرد، پیر و جوان، كودك و نوجوان، كارمند و كارگر، دانش‌آموز و دانشجو، فرهنگی و بازنشسته كه البته حضور نسل چهارمي ها در این راهپیمایی بیشتر نمایان بود.

راهپیمایان در طول مسیر با در دست داشتن پارچه نوشته‌ها و پلاکاردهایی حاوی مضمون استکبارستیزی با سردادن شعارهاي "هيهات من الذلة" ، "مرگ بر آمريكا" و "مرگ بر اسرائيل" بار دیگر با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کرده و همچون سال‌های گذشته ولایتمداری و گام نهادن در مسیر اسلام و انقلاب را به همگان ثابت کردند.

فرمانده سپاه ناحيه پارس آباد روز دوشنبه در جمع راهپیمایان روز ۱۳ آبان پارس آباد به سه اتفاق مهم اين روز اشاره كرد و گفت:  دستگیری حضرت امام (ره) در سال ۴۳ و تبعید ایشان، شهادت جمعی از دانش آموزان در سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ سه دلیل ماندگاری ۱۳ آبان در اذهان ملت ایران است.

سرهنگ پاسدار حسن نوري با بیان اینکه راهپیمایی سیزدهم آبان گامی مهم برای خنثی سازی نقشه های دشمنان است، تصریح کرد: دشمنان از حضور باشکوه مردم در عرصه های مختلف هراس دارند و آنچه امروزه در جامعه ضرورت دارد تبیین دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان است.

وي در ادامه پیام راهپیمایی 13 آبان را اتحاد و همدلی ملت بزرگ و انقلابی و بیدار شدن سایر ملت هاي مسلمان عنوان كرد و گفت: دشمنان اسلام و کشور باید بدانند که ملت ایران با روحیه ولایت مداری، اطاعت از فرامین و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضوری جهادی و عالمانه در صحنه های نظام از ارزش های والای اسلامی و انقلابی خود صیانت می کنند و لحظه اي از آرمانهاي خود دست نخواهند كشيد.

فرمانده سپاه شهرستان پارس آباد به تحريم هاي اقتصادي آمريكا عليه ايران اشاره كرد و افزود: اين تحریم ها ملت ایران را بیدارتر و هوشیار تر کرده است و امسال نیز مردم همگام و همصدا با حضور با بصیرت و آگاهانه خود در راهپیمایی 13 آبان باری دیگر با نمایش وحدت ، بیداری خود در برابر هجمه های استکبار را به جهانیان نشان دادند.

نوري با قدرداني از حضور پرشور مردم شهرستان پارس آباد در راهپيمايي 13 آبان خاطر نشان كرد: امروز مردم ایران یک تودهنی بزرگی به آمریکا زدند و استکبار جهانی را از تحریم علیه ایران نا امید و پشیمان کردند.

در بخشهاي تازه كند مغان و اسلام آباد از توابع شهرستان پارس آباد نيز مردم همیشه در صحنه اين شهرها در 13 آبان همگام با دیگر هموطنان بار دیگر نمایشی از وحدت، یکدلی، همبستگی و حمایت از انقلاب اسلامی و خشم و انزجار از استکبار جهانی را به نمایش گذاشتند.

اجرای برنامه‌های فرهنگی، برپایی نمایشگاه، ایستگاه نقاشی کودکان، قرائت قطعنامه و آتش زدن پرچم آمريكا و اسرائيل از دیگر برنامه های راهپیمایی سیزدهم آبان در شهرستان مرزي پارس آباد بود.

///

///

///

///

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر