تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31618
تاریخ انتشار: پ, 1398/08/16 - 19:15
نوزدهمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای مغان با معرفی نفرات و گروه‌های برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش آران مغان، آیین اختتامیه نوزدهمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای مغان امروز در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری امام علی(ع) شهرستان بیله سوار با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی و هنرمندان و علاقمندان برگزار شد.

حسن قبادی، فرماندار شهرستان بیله سوار در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه فرهنگ و هنر در جامعه، اظهار کرد: فرهنگ و هنر نقش اساسی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و می‌توان با اجرای یک نمایش یا تئاتر مفاهیم فاخر و ارزشمندی را به مخاطبان خود انتقال داد.

وی بیان کرد: در سال‌های اخیر با تلاش هنرمندان، تئاتر دشت مغان در سطح استان و کشور سرآمد و پیشگام بوده و مردم منطقه نیز استقبال خوبی از اجرای این هنرمندان دارند که باید سرمایه‌گذاری مناسبی در حوزه فرهنگ و هنر داشته باشیم.

غریب منوچهری، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز در این مراسم با اشاره به ارسال 20متن نمایش به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای تئاتر مغان تصریح کرد: بعد از بازبینی و برگزاری کارگاه‌های تخصصی ۱۲ متن به مرحله بعدی  راه یافت که از این تعداد ۶ نمایش از ۸ الی ۱۱ آبان ماه در شهرستان‌های پارس آباد، بیله سوار و گرمی جهت نمایش عموم مردم به اجرا درآمد.

گفتنی است؛ نمایش «تمام که نمی‌شود ولی تمام»  از شهرستان بیله سوار به کارگردانی اکبر صادقی و حضور آیسان کاری، یوسف دادجو و اکبر صادقی و به سرپرستی جابر فتحی بیله سوار به مرحله استانی نوزدهمین جشنواره تئاتر استان راه یافت.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر