تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31619
تاریخ انتشار: پ, 1398/08/16 - 19:24
سرپرست اداره مخابرات شهرستان پارس‌آباد گفت: با اجرای ۷۰ کیلومتر فیبر نوری خاکی، ایمنی و سرعت ارتباطات و اینترنت در شمال استان اردبیل افزایش یافته است.

به گزارش آران مغان، جعفر سروی پیرایواتلو اظهار كرد: در راستای توسعه خدمات پهن‌باند در مناطق کمتر توسعه‌یافته احداث شبکه فیبر نوری تحت عنوان طرح یوسو (uso) با هدف ارتقای قابلیت واگذاری اینترنت پرسرعت، اینترنت اشیا و واگذاری تلفن‌های هوشمند در ۲ شهرستان پارس‌آباد و اصلاندوز آغاز شده است.

وی ارائه خدمات به نهادها، سازمان‌ها و شرکت‌های تولیدی، خدماتی و تجاری جهت تسهیل در ارتباطات آنها از جمله اهداف اجرای طرح یوسو و اجرای شبکه فیبر نوری خاکی عنوان کرد و گفت: شرکت مخابرات در این قالب در ۲ شهرستان پارس‌آباد و اصلاندوز آماده ارائه خدمت ارتباطی نوین است.

سرپرست اداره مخابرات شهرستان پارس‌آباد افزود: از آنجا که این طرح بر روی فیبر نوری خاکی اجرا شده، از امنیت بالایی برخوردار بوده و برخی نارسایی‌های ارتباطی در منطقه را رفع می‌کند.

وی اضافه کرد: طرح یوسو و شبکه فیبرنوری خاکی در بخش مرکزی، بخش اسلام‌آباد و شهرک مغان در شهرستان پارس‌آباد و نیز در محدوده بخش مرکزی و بخش بران شهرستان اصلاندوز اجرا شده و تمامی روستاها و آبادی‌های واقع در مسیر تحت پوشش خدمات ارتباطی نوین قرار گرفته‌اند.

سروی همچنین گفت: در قالب طرح یوسو ۲ سایت تلفن همراه نیز در شهرستان اصلاندوز در حال اجراست که به زودی برای بهره‌برداری آماده می‌شود.

وی همچنین افزود: توسعه خدمات اینترنت پرسرعت در سطح روستاهای شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز در دستور کار قرار گرفته و بر این اساس پنهای باند اینترنت در شهرستان تازه تاسیس اصلاندوز از ۱۰۰ مگابایت در ثانیه به یک هزار مگابایت در ثانیه افزایش یافته است.

سرپرست اداره مخابرات شهرستان‌های پارس‌آباد تاکید کرد: در سال جاری از طریق ایجاد، توسعه و به روز رسانی زیرساخت‌های مخابراتی، مشکل قطعی ارتباط ۲ ساله بسیاری از روستاهای تابعه شهرستان پارس‌آباد و اصلاندوز حل شده است.

سروي مجموع مشترکان اینترنت پرسرعت شهری و روستایی در شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز را بیش از ۲۰ هزار مشترک ذکر کرد.

منبع: ايرنا

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر