تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31627
تاریخ انتشار: ي, 1398/08/19 - 10:45
مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان اردبیل از افتتاح کتابخانه مشارکتی بسیج در شهرستان پارس آباد و بخش کودک کتابخانه های عمومی شهرستان نیر همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.

به گزارش آران مغان، «پروانه رضاقلیزاده» در نشست خبری با خبرنگاران خبرگزاری ها و فعالان رسانه ای استان به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی گفت: بیش از 700 برنامه کتاب و کتابخوانی در استان اردبیل از 23 تا 30 آبان ماه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی اجرا خواهد شد.

 

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: البته نهاد کتابخانه های استان اردبیل پیش از موعد برنامه های خود را 18 آبان ماه آغاز خواهد کرد.

 

این مقام مسئول ادامه داد: عضویت رایگان یکی از خدمات کتابخانه های عمومی در راستای جذب نوجوانان و جوانان به کتاب خوانی است که 25 آبان ماه همزمان با سراسر کشور به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی انجام خواهد شد.

 

رضاقلیزاده اظهار داشت: افتتاح کتابخانه مشارکتی بسیج در شهرستان پارس آباد و افتتاح بخش کودک کتابخانه های عمومی شهرستان نیر و اجرای برنامه های مختلف با عنوان نشست های کتابخوان از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی است.

 

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان افزود: انجام مسابقه های مختلف کتابخوانی و کاریکاتور، اجرای کاردستی و بازنمایی منابع کتابخوانی از دیگر برنامه های هفته کتابخوانی است.

 

وی خاطر نشان کرد: معرفی نویسندگان در محلات با هدف ارزش آفرینی و هویت بخشی به نویسندگان و اهل قلم از دیگر برنامه های سالانه کتابخانه عمومی است که نخبگان فرهنگی را به اقشار مختلف مردم به ویژه نوجوانان و جوانان به عنوان الگو معرفی کنیم.

 

رضاقلیزاده یادآور شد: 79 کتابخانه عمومی در سطح استان وجود دارد که 16 کتابخانه به صورت مشارکتی و 63 باب کتابخانه عمومی است و از این تعداد 47 باب در مناطق شهری و 16 باب در مناطق روستایی قرار دارد.

 

این مقام مسئول اذعان داشت: 900 هزار نسخه کتاب در کتابخانه های سطح استان موجود است و بیش از 59 هزار نفر از اعضا از خدمات کتابخانه ای این نهاد استفاده می کنند.

 

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان عنوان کرد: رتبه استان اردبیل در خصوص تخصیص فضای کتابخانه ای نسبت به جمعیت در کشور در وضعیت مناسبی است که به ازای هر 100 نفر 2.4 متر مربع کتابخانه است.

 

رضاقلیزاده بیان کرد: با تکمیل پروژه کتابخانه های عمومی در شهرستان بیله سوار و کتابخانه عمومی بخش انجیرلو این فضای کتابخانه ای نیز افزایش خواهد داشت.

انتهای پیام/ شبستان

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر